THY'den İstanbul Havalimanı'na Evcil Hayvanlar İçin Yeni Bir Açıklama: Pet Lounge Geliyor!

"Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, evcil hayvanların uçağa kabulü kriterleri hakkında yeni bir açıklama yaptı. Bolat, İstanbul Havalimanı'nda evcil hayvanların konaklayabileceği bir Pet Lounge oluşturulması için çalışmaların devam ettiğini duyurdu.

Yunanistan'dan Türkiye Vatandaşlarına 5 Ada İçin Ekspres Vize Uygulaması

Yunanistan, Türkiye'den gelen ziyaretçilere bazı Ege adalarına daha kolay gitmeleri için özel bir vize uygulaması başlattı. Bu uygulama ile İstanköy, Midilli, Rodos, Sisam ve Sakız adalarına ekspres vize almak mümkün oldu.

Antalya Phaselis'teki Halk Plajı Projeleri Mahkeme Kararıyla İptal Edildi

Mahkeme, Antalya'daki antik Likya kenti Phaselis'in Bostanlık ve Alacasu koylarında yapılan halk plajı projelerini iptal etti.

Atatürk Cumhuriyet Kulesi, Ankara'nın Yeni Simgesi Bugün Açılıyor

Atatürk Cumhuriyet Kulesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü'nün yıl dönümünde Ankaralıların ziyaretine açılıyor.

Türkiye'nin ilk denizaltı müzesi TCG Uluçalireis Bugün açılıyor.

Türkiye'nin denizcilik tarihinde önemli bir yere sahip olan TCG Uluçalireis denizaltısı, 18 Mart'ta ziyaretçilere kapılarını açarak Türkiye'nin ilk denizaltı müzesine dönüşecek. T

Türk Hava Yolları'ndan 5 Ülkeye Seyahat Edecek Yolculara Önemli Uyarı

Türk Hava Yolları (THY), Venezuela, Meksika, Kolombiya, Küba ve Brezilya gibi ülkelere seyahat etmeyi planlayan yolcular için önemli bir uyarıda bulundu.

Ramazan Bayramı Tatilinin 9 Gün Olması Talebi

Ramazan ayı başladı ve Ramazan Bayramı'nın tarihi de belli oldu. Bayramın ilk günü 10 Nisan Çarşamba'ya denk geliyor.

İstanbul Havalimanı Avrupa'nın Zirvesinde!

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı'nın (EUROCONTROL) 26 Şubat - 3 Mart 2024 tarihleri arasındaki Avrupa Havacılık Genel Bakış Raporu'na göre İstanbul Havalimanı, günlük ortalama 1321 uçuşla Avrupa'nın en yoğun havalimanı oldu.

Nisan Ayında Doğu ve Güneydoğu Anadolu için Yeni "Turistik" Tren Seferleri Başlıyor

Ankara-Diyarbakır ve Ankara-Tatvan güzergahlarında, yemekli ve yataklı vagonlara sahip iki yeni turistik tren hizmetinin Nisan ayında başlayacağını açıklandı.

Turizm