Atatürk Cumhuriyet Kulesi, Ankara'nın Yeni Simgesi Bugün Açılıyor

Atatürk Cumhuriyet Kulesi, Ankara'nın Yeni Simgesi Bugün Açılıyor

Ankara, Cumhuriyetin 100. yılına özel bir yapıya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Atatürk Cumhuriyet Kulesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü'nün yıl dönümünde Ankaralıların ziyaretine açılıyor.

Keçiören Belediyesi'nin öncülüğünde 18 Temmuz 2003'te temeli atılan ve 197 metre yüksekliğe sahip olan kule, uçuş mania hattı sorunu nedeniyle inşaatı bir süre durdurulmuştu. Ancak, birkaç yıl önce tekrar başlatılan çalışmalarla kule nihayet tamamlandı.

Açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katılımıyla 18 Mart Pazartesi günü yapılacak olan Atatürk Cumhuriyet Kulesi, hem anıt hem de çok amaçlı bir kompleks olarak dikkat çekiyor. Uluslararası sergilerin düzenlenebileceği bir sanat galerisi, kütüphane, spor salonu, alışveriş merkezi ve nikah salonu gibi çeşitli sosyal ve kültürel mekanları barındıran kule, aynı zamanda uzay terası ve bilim merkeziyle de ziyaretçilerine benzersiz deneyimler sunacak. Kule içerisinde yer alacak kafe ve restoranlar da Ankaralılara ve kentin misafirlerine hizmet verecek.

Atatürk Cumhuriyet Kulesi, Ankara'nın yeni simgesi olarak, şehrin siluetine modern bir dokunuş ekleyecek ve Cumhuriyetin 100. yılını simgeleyen önemli bir yapı olarak tarihe geçecek.

Önceki Haber Türkiye'nin ilk denizaltı müzesi TCG Uluçalireis Bugün açılıyor.
Sonraki Haber Antalya Phaselis'teki Halk Plajı Projeleri Mahkeme Kararıyla İptal Edildi
Benzer Haberler