İstanbul'da Milyonluk Otomobil ile Gezinti! Tasarruf Tedbirlerine Uymayan Bakanlık

Geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren kamuda tasarruf genelgesi birçok kurumda uygulanmaya başlanmışken, İstanbul'da çekilen bir fotoğraf tartışma yarattı. Fotoğrafta, önünde "Gençlik ve Spor Bakanlığı" kartı bulunan lüks bir otomobilin İstanbul trafiğinde dolaştığı görülüyor.

Kamuda Servislerin Kaldırılmasına Tepki: 'Yargıya Taşıyacağız'

Kamuda servis hizmetlerinin kaldırılmasına yönelik tepkiler artarak devam ediyor. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplu sözleşme ile kayıt altına alınan bir hakkın genelge ile geri alınamayacağını belirterek, kararın yeniden gözden geçirilmesini talep etti. Yalçın, uygulamanın hayata geçmesi durumunda konuyu yargıya taşıyacaklarını da ifade etti.

Yurt Dışına Çıkacaklar Dikkat! Vizede Yeni Dönem

Yurt dışına çıkmak isteyen vatandaşlar için vize işlemlerinde yeni bir dönem başlıyor. Artık vize işlemlerini Dışişleri Teşkilatını Güçlendirme Vakfı yürütecek. Bu değişiklikle, aracı şirketlerin sağladığı yüksek gelirlerin büyük bölümü devlete aktarılacak.

Türkiye'nin Yedi Kamu Bankası, ATM Hizmetlerini Tek Platformda Birleştirdi: TAM Projesi Lansmanı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ve Hazine Maliye Bakanlığı, İstanbul Finans Merkezi'nde düzenlenen bir etkinlikle, yedi kamu bankasının ATM hizmetlerini tek bir platformda birleştiren TAM projesini tanıttı. Bu yeni girişim, bankacılık sektöründe büyük bir inovasyon olarak görülüyor ve müşterilerin ATM işlemlerini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Baykar, Çalışanlarına 18 Maaşlık Kar Payı Dağıttı

Türk savunma ve havacılık sanayisinde önde gelen şirketlerden biri olan Baykar, geçen yıl en fazla ihracat yapan şirketler arasında yer aldı. Baykar, bu başarısını çalışanlarıyla paylaşarak ortaya çıkan karın ortalama 18 maaşlık bir kısmını personeline dağıttı.

Erdoğan, İsrail Ticaretinin Durdurulmasının Ardından İş Dünyasına Yönelik Mesajını Verdi: Sonuçları İşbirliği ve İstişare İle Değerlendireceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'le ticaretin tamamen durdurulmasının ardından iş dünyasına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. MÜSİAD Yönetim Kurulu'nun kabulünde konuşan Erdoğan, İsrail'e yönelik ticari adımların sonuçlarını iş dünyasıyla birlikte değerlendireceklerini vurguladı.

Rekabet Kurulu, Yemeksepeti'ne İnceleme Başlattı

Rekabet Kurulu, popüler online yemek sipariş platformu Yemeksepeti hakkında bir soruşturma başlattığını duyurdu.

Yabancı Bankaların TCMB Faiz Artırımı Beklentileri Yükseldi

Şubat ayındaki beklenenden yüksek enflasyon oranları sonrası, yabancı yatırım bankalarının Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan (TCMB) faiz artırımı yapacağına dair beklentileri arttı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten Vergi ve Ekonomi Politikalarına İlişkin Açıklamalar

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ekonominin güncel durumuna dair önemli açıklamalarda bulunarak, enflasyonu tetikleyecek yeni vergilerin gündemde olmadığını vurguladı.

Gram Altın Fiyatlarındaki Artış ve Sertifikalı Altın Önemi

Son bir haftada gram altının fiyatı 100 lira artarken, Trabzon burmasının fiyatı da 20-30 bin lira artarak 500 bin liraya yükseldi.

Emeklilere Müjde: Bayram İkramiyeleri 3 Bin Lira!

Uzun zamandır beklenen müjde geldi! Emeklilerin Ramazan ve Kurban Bayramlarında aldıkları 2 bin liralık ikramiye, %50 artışla 3 bin liraya yükseltildi.

Maldivler de Bayraktar TB2 Ailesine Katıldı!

Türk savunma sanayisinin gururu Baykar'ın ürettiği Bayraktar TB2 silahlı insansız hava araçları (SİHA), ihraç ettiği ülkelere bir yenisini daha ekledi: Maldivler.

Fitch'ten Türkiye'ye Güven Oyu: Kredi Notu Yükseltildi!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'ye dair önemli bir gelişmeye imza attı ve ülkenin kredi notunu yükseltti.

Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan'ın Çalışması ABD'nin Prestijli Ekonomi Dergisinde Yayımlandı

Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan'ın Çalışması Amerikan Ekonomi Topluluğu'nun (AEA) saygın dergisi American Economic Review'da yer aldı.

Bakan Şimşek'ten Vergi Müjdesi: Genel Bir Artış Olmayacak!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vergi oranlarında genel bir artış olmayacağını açıkladı.

Türk Hava Yolları Tarihi Bir Adım Attı: Avustralya'ya İlk Uçuş Gerçekleşti!

Türk Hava Yolları (THY), Avustralya Kıtası'na ilk seferini başarıyla tamamladı.

Bilişim Sektörüne Rekabet Kurulu'ndan Büyük Ceza

Rekabete aykırı davranışlarda bulundukları tespit edilen 8 firma hakkında toplamda 91 milyon 697 bin 701 lira tutarında ceza kesilmesine karar verildi.

Türkiye ekonomisi yüzde 4,5 büyüdü

Türkiye'nin ekonomik performansı, 2023 yılında %4,5 oranında bir büyüme sergiledi.

Ekonomi