Bahçeli'den Sokak Hayvanları Açıklaması: "Öğlen Sıcağında Uyurlar!"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sokak köpeklerinin uyutulması tartışmalarıyla ilgili gelen soruya, "Köpekler, Türkiye'nin neresine giderseniz gidin öğlen sıcağında mutlaka uyurlar ve herkes görür onu. Ama bu uyutma nedir, kim yapacak, sınırı ne kadar, kaç saat uyutacaklar? Bunlar belirsiz," dedi.

Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği'nden Başkan İsmet Yıldırım'a Ziyaret

Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği (YGD) yöneticileri, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonrası Ümraniye Belediye Başkanı olarak ikinci kez seçilen İsmet Yıldırım’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Emekli Maaşlarına Zam Tartışması AK Parti'yi Karıştırdı

Hayat pahalılığıyla zor durumda olan milyonlarca emekli, maaşlarına zam beklerken AK Parti içinde bu konuda fikir ayrılığı yaşandı. Bazı vekiller, emeklilere enflasyonun üzerinde zam yapılmasını savundu. Ancak bu öneri, "Hangi kaynakla bunu yapacaksınız? Emeklilikle ilgili en yanlış adım EYT oldu, onun faturası ödeniyor" şeklinde tepkilere yol açtı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı'nın ardından bazı açıklamalarda bulundu. İşte öne çıkan başlıklar:

Beş Parti "Kurtuluş İttifakı"nı Kurduklarını Duyurdu

ATA Parti, Doğru Parti, Yurt Partisi, Adalet Partisi ve Milliyetçi Türkiye Partisi, "Kurtuluş İttifakı" adıyla bir araya geldi. Bu beş partinin oluşturduğu ittifakın sözcüsü, Milliyetçi Türkiye Partisi Genel Başkanı Ahmet Yılmaz oldu.

Bahçeli'den Çetin Doğan'ın Tahliyesine İtiraz: "Ben Olsam Çıkarmazdım"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 28 Şubat davası hükümlülerinin tahliye edilmesine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde düzenlenen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda gazetecilerle bir araya gelen Bahçeli, Çetin Doğan'ın tahliyesine yönelik eleştirilerini dile getirdi.

Büyükelçi Bağış'tan Avrupa Birliği ve Çözüm Yolları Üzerine Önemli Açıklamalar

Prag'da düzenlenen GLOBSEC zirve hazırlıkları kapsamında gerçekleştirilen öğle yemeğinde konuşan Büyükelçi Dr. Egemen Bağış, Avrupa Birliği'nin küresel boyuta geçmesinin önemine değinerek, iki devletli çözüm önerilerinde Prag'ın tarihsel tecrübelerinin önemini vurguladı.

Muharrem İnce, Memleket Partisi Genel Merkezi'ni Kapattı

Memleket Partisi, tasarruf gerekçesiyle Ankara'daki Genel Merkez binasını kapattı. Parti Genel Başkanı Muharrem İnce, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Hazine'den yardım alamıyoruz ve üyelerin bağışları ile ayakta durmaya çalışıyoruz. Masraflarımızı mümkün olduğunca kısma kararı aldık" dedi.

CHP Lideri Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu ile Görüştü: Türkiye'nin Durumu ve Ayhan Bora Kaplan Soruşturması Gündemde

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Merkezi'nde İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu ile bir araya geldi. Görüşme sonrası yapılan ortak açıklamada, iki lider Türkiye'nin güncel sorunları üzerine görüş alışverişinde bulunduklarını ve siyasi işbirliğinin önemine vurgu yaptılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bürokratik Vesayetle Mücadelemiz Sürecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada, bürokratik vesayetin her türlüsüne karşı olduklarını vurguladı. Erdoğan, "Bürokratik vesayete asla izin vermeyeceğiz. Son zamanlarda meydana gelen her olayı detaylarıyla inceliyoruz," dedi.

Ankara'da Gece Yarısı Toplantısı: Erdoğan, Adalet ve İstihbarat Zirvesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gece Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve MİT Başkanı İbrahim Kalın ile bir araya geldi. Gündemde, Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında gözaltına alınan üç polis müdürüyle ilgili son gelişmeler vardı.

Kemal Kılıçdaroğlu Yeniden Siyaset Sahnesinde: Adaylık İhtimalleri Üzerine Spekülasyonlar

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partinin son kurultayında liderlik koltuğunu Özgür Özel’e devrettikten sonra Ankara’da yeni bir büro açarak siyasi faaliyetlerine devam etme kararı aldı. Bu gelişme, Kılıçdaroğlu’nun siyasi geleceğiyle ilgili çeşitli spekülasyonları da beraberinde getirdi.

CHP'den Hükümetin Tasarruf Paketine Eleştiri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tarafından açıklanan Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi'ne tepki gösterdi. CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yücel, düzenlenen basın toplantısının ardından yaptığı açıklamada, paketin asıl amacının CHP'li belediyeleri iş yapamaz hale getirmek olduğunu iddia etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Miçotakis'ten Önemli Zirve

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, bugün Ankara'da bir araya gelecek. Bu da liderlerin bir yıl içinde gerçekleştirecekleri dördüncü görüşme olacak. İki ülke arasındaki ilişkilerde son dönemde yaşanan yumuşamanın ardından, bu zirvede ekonomik işbirliklerinin artırılması ve kapıda vize uygulamasının devamı gibi konular masada olacak.

AK Parti'de Yönetim Değişikliği ve Strateji Toplantısı

AK Parti, son yerel seçimlerde yaşanan oy kaybı sonrasında değişim sürecini başlatıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 14 Mayıs'ta gerçekleşecek olan il başkanları toplantısında, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere bazı il yönetimlerinde değişiklikler yapılması bekleniyor.

Yargıtay'da Yeni Başkan ve Başsavcı İçin Seçimler Yapılacak

Yargıtay, yeni başkanını ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısını seçmek için yarın önemli bir seçime gidiyor. Yargıtay Büyük Genel Kurulu, başsavcılık için beş aday belirleyecek ve bu adaylardan biri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanacak.

CHP Lideri Özgür Özel'den Belediyelerdeki Akraba Atamalarına Sert Müdahale

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Özgür Özel, partinin kontrolündeki belediyelerde gerçekleşen akraba atamalarına karşı sert bir tutum sergiledi. Bursa, Balıkesir, Kırşehir ve Yüreğir belediye başkanlarına doğrudan müdahale eden Özel, bu kişilerin istifasını sağladı. Özel, akrabalık, yakın dostluk ve maddi çıkar ilişkilerine dayalı işe alımların partiye olan güveni derinden sarsacağını vurguladı.

CHP Lideri Özgür Özel, MHP Lideri Bahçeli ile Görüştü

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından bugün de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti. Görüşme, Bahçeli'nin Meclis'teki makamında gerçekleşti.

Özgür Özel'in Önemli Görüşmeleri: Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve Yavaş İle Buluşmalarının Ardından Parti ve Siyasete Yansımaları

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, son günlerde gerçekleştirdiği önemli görüşmelerle gündemde. Özel, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelmiş ve iki liderin 8 yıl aradan sonra gerçekleşen bu buluşması, politika çevrelerinde geniş yankı uyandırmıştı. Görüşmenin detaylarına ilişkin merak ise hala devam ediyordu ki, dün CHP lideri Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı ziyaret etti.

Afyonkarahisar'da Sığınmacıların Nikâh Ücreti 25 Kat Artırıldı

31 Mart seçimlerinde Afyonkarahisar Belediye Başkanı seçilen Burcu Köksal, belediye meclisi toplantısında sığınmacılardan alınan nikâh ücretinin ciddi bir artışla karşılaşacağını duyurdu. Köksal, AK Partili meclis üyesi Mahmut Emin Birliktir'in "Biz ensar bir milletiz. Bunlara ben misafir gözü ile bakıyorum. Misafir olmalarına devam edilmesini istiyorum" sözlerine sert bir yanıt verdi.

Erdoğan, Özel Görüşmesi İle İlgili İlk Yorumunu Yaptı: "Türkiye'nin Buna İhtiyacı Vardı"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile gerçekleştirdiği görüşme sonrası ilk açıklamalarını cuma namazı çıkışında yaptı. Erdoğan, "Türkiye'nin buna ihtiyacı vardı, ilk fırsatta ben de kendilerini ziyaret edeceğim" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel Arasındaki Görüşme Detayları Ortaya Çıktı!

İstanbul'da, Türkiye'nin iki önemli siyasi lideri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirdikleri 1.5 saatlik görüşmenin ardından ilginç ayrıntılarla gündeme geldi. Görüşmenin başlıca konuları arasında Adalet ve Demokrasi için Birlik (ADA) Platformu'nun kurulması, demokratik reformlar ve siyasi atmosferdeki iyileştirmeler yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'deki Gazze Eylemlerine Tepki Gösterdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da 'Uluslararası Demokratlar Birliği Kapasite Geliştirme ve Eğitim Çalıştayı'nda katılımcılara hitap ederek, ABD'deki üniversitelerdeki Gazze eylemlerine polis müdahalesine tepki gösterdi. Erdoğan, "Batı'nın Gazze konusunda takındığı ikiyüzlü politikaları ibretle takip ediyoruz. İsrail'in çıkarına dokunan her şey bunların gözünde anti-demokratiktir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Lideri Özgür Özel Bugün Görüşecek

Bugün, Türk siyasetinde önemli bir buluşma yaşanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AK Parti Genel Merkezi'nde bir araya gelecek. Görüşmenin ana gündemi, ülkenin geleceği için kritik bir adım olan yeni anayasa çalışmaları olacak. Tarafların yanı sıra kurmaylarının da katılacağı toplantıda, Türkiye'nin öncelikli meseleleri ve çözüm önerileri masaya yatırılacak.

123

Siyaset