THY'den İstanbul Havalimanı'na Evcil Hayvanlar İçin Yeni Bir Açıklama: Pet Lounge Geliyor!

THY'den İstanbul Havalimanı'na Evcil Hayvanlar İçin Yeni Bir Açıklama: Pet Lounge Geliyor!

"Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, evcil hayvanların uçağa kabulü kriterleri hakkında yeni bir açıklama yaptı. Bolat, İstanbul Havalimanı'nda evcil hayvanların konaklayabileceği bir Pet Lounge oluşturulması için çalışmaların devam ettiğini duyurdu.

Bolat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Business ya da ekonomi fark etmez, kabinde hayvan dostlarımız belli kurallar içerisinde taşınıyor. Evcil hayvanınızın ağırlığı kafesiyle birlikte 8 kilogramı geçmiyorsa ve kafes ebatları 23 cm yükseklik, 30 cm genişlik ve 40 cm uzunluk boyutlarını aşmıyorsa, hayvanınızı uçağın kabin bölümünde taşıyabiliyoruz." ifadelerine yer verdi.

Kabul kriterlerini karşılamayan ve kabin içinde taşınması mümkün olmayan evcil hayvanlar için THY'nin İstanbul Havalimanı'nda bir 'Pet Lounge' oluşturmayı planladığını belirten Bolat, bu alanda evcil hayvanların uçuş öncesinde rahat bir şekilde vakit geçirebileceklerini ifade etti. Bolat, bu projenin bu sene içinde tamamlanmasının hedeflendiğini de sözlerine ekledi."

Önceki Haber Yunanistan'dan Türkiye Vatandaşlarına 5 Ada İçin Ekspres Vize Uygulaması
Benzer Haberler