Katar Uçağı Türkiye Üzerinde Türbülansa Girdi: 12 Yaralı Var

Katar Uçağı Türkiye Üzerinde Türbülansa Girdi: 12 Yaralı Var

Katar Havayolları'nın Doha-Dublin seferini yapan uçağı, Türkiye hava sahasında türbülansa girdi. Olay sırasında 12 kişi yaralanırken, uçak planlanan saatte Dublin'e indi.

Geçen hafta Singapur Havayolları'na ait bir uçağın Londra-Singapur seferinde türbülansa girmesi ve bir kişinin ölmesinin ardından benzer bir olay, Katar Havayolları'nın Doha-Dublin seferinde yaşandı. Boeing tarafından üretilmiş olan uçak, aniden türbülansa girdi ve en az 12 kişinin yaralanmasına sebep oldu.

Yaralı Yolcular Hastaneye Kaldırıldı

Dublin Havalimanı'ndan yapılan açıklamada, QR017 sefer sayılı Boeing 787 Dreamliner tipi uçağın planlandığı gibi yerel saatle 13:00'da güvenli bir şekilde iniş yaptığı belirtildi. Türbülans nedeniyle altı yolcu ve altı mürettebatın yaralandığı ve iniş sonrasında havaalanı polisi, itfaiye ve kurtarma birimlerinin acil servislerle birlikte müdahalede bulunduğu bildirildi.

Türbülans Yaralanmaları Artıyor

Geçen hafta da Londra'dan Singapur'a uçan Singapur Havayolları'na ait Boeing 777-300ER tipi, SQ321 sefer sayılı uçak, Myanmar bölgesinde türbülansa girmişti. Uçak aniden yüzlerce metre alçalmış, kemerleri bağlı olmayan yolcular başlarını ve omuriliklerini çarpmıştı. 73 yaşındaki bir İngiliz yolcu hayatını kaybederken, 20 kişi ağır yaralanmış ve yoğun bakıma alınmıştı.

Önceki Haber Uluslararası Adalet Divanı'ndan 'Refah' Kararı: Saldırılar Derhal Durdurulmalı
Sonraki Haber İsrail Basını: İran, Rusya'nın Desteğiyle Büyük Saldırı Hazırlığında
Benzer Haberler