Türk Tiyatrosu ve Sinemasının Usta İsmi Ayten Gökçer Hayatını Kaybetti

Türk Tiyatrosu ve Sinemasının Usta İsmi Ayten Gökçer Hayatını Kaybetti

Türk tiyatro ve sinemasının deneyimli ismi Ayten Gökçer, 84 yaşında yaşamını yitirdi. "Taçsız Kral", "Yılan Hikâyesi" ve "İstanbul Kırmızısı" gibi sevilen yapımlarda rol almış olan Gökçer, uzun süredir sağlık sorunlarıyla mücadele ediyordu. 2017 yılında bir felç geçiren usta oyuncu, hayat mücadelesini kaybetti.

Ayten Gökçer'in cenazesi, 15 Mayıs Çarşamba günü öğle namazını müteakip Zincirlikuyu Mezarlığı'nda, eşi Cüneyt Gökçer'in yanına defnedilecek. Devlet töreni düzenlenmeyecek olan cenaze töreniyle sanatçı son yolculuğuna uğurlanacak.

Gökçer'in kızı Aslı Gökçer, annesinin vefatını duyurduğu duygusal bir mesajla, annesinin zekâsının ve neşesinin her zaman hatırlanacağını ifade etti. Aslı Gökçer, "Kafa tuttuğu hastalığın, kafası bile yerinde değilken... En yakınlarımızı bile inandıramadık hastalığına çünkü zekâsı her şeyin önüne geçti. Son zamanlara kadar şaşırttı, kahkahalara boğdu yetmez gibi akıl verdi. Bu sefer gitmeyi seçti kalbinden hiç eksiltmediği annesine, Cüneyt'ine... Aslı'sını, Efe'sini, Yonca'sını, damadı Kerem'ini, Ayşen'ini, Cansu'sunu ve Lal'ini güçlü yüreğine aldı ve sessizce gitti. Çok sevdik seni annem, çok kırık kalbimiz," sözleriyle annesine olan derin sevgi ve üzüntüsünü dile getirdi. 

Ayten Gökçer'in ardında bıraktığı sanatsal miras ve kişisel etkisi, Türk tiyatrosu ve sinemasında unutulmaz bir iz bırakmaya devam edecek.

Önceki Haber Uyuşturucu Operasyonu Sonrası Kalben'den İlk Açıklama
Sonraki Haber Ünlü Sunucu Erkan Yolaç Hayatını Kaybetti
Benzer Haberler