SpaceX Starship Enkaz Parçaları eBay'de Satışa Sunuldu

SpaceX Starship Enkaz Parçaları eBay'de Satışa Sunuldu

SpaceX'in Starship roketinin test uçuşları sırasında yaşanan patlamalar sonucu ortaya çıkan enkaz parçaları, eBay üzerinde binlerce dolara satılıyor. SpaceX, bu duruma karşı esnek bir yaklaşım sergiliyor. Elon Musk'ın sahibi olduğu şirket, iki test uçuşunda da roketlerini kaybetti ve şimdi, bu kazalardan kalan parçalar internet üzerinden satışa sunuluyor.

Bir satıcı, SpaceX'in son denemesinden sonra South Padre Adası yakınlarında su üzerinde bir parça bulduğunu ve bu durumu SpaceX'e bildirdikten sonra şirketin enkazı kendilerine gönderme ya da saklama seçeneği sunduğunu ifade etti. Satıcı, parçaları saklama kararı aldı. eBay'de, bu tür parçaların fiyatı 7 bin 500 dolara kadar çıkabiliyor.

SpaceX'in Starship roketi, patlamaları ve dikkat çekici görünümüyle tanınıyor. Roketin alt kısmında bulunan ve 2 bin 500 derece sıcaklığa dayanıklı ısı kalkanı karoları, patlamalarda dahi sağlam kalabiliyor. Bu karolar, maddi değerleri olmasa da koleksiyoncular için büyük bir ilgi odağı haline gelmiş durumda. SpaceX, henüz Elon Musk'ın belirlediği büyük hedeflere ulaşamasa da, NASA ile önemli sözleşmeleri bulunan başarılı bir şirket. Ancak, Starship'in Hint Okyanusu üzerindeki bir girişim sırasında atmosfere yeniden girdiğinde parçalanması, bulunan enkaz parçalarının internet üzerinden satışa sunulmasına yol açtı.

Önceki Haber ABD Hükümeti, Akıllı Telefon Pazarında Tekelleşme İddiasıyla Apple'a Dava Açtı
Sonraki Haber Hidrojen Yakıtlı Tren Dünya Rekoru Kırarak 2.803 Kilometre Yol Aldı
Benzer Haberler