Refah'ta İsrail ve Mısır Askerleri Arasında Çatışma Meydana Geldi: 1 Mısır Askeri Hayatını Kaybetti

Refah'ta İsrail ve Mısır Askerleri Arasında Çatışma Meydana Geldi: 1 Mısır Askeri Hayatını Kaybetti

Gazze Şeridi'nin güneyinde bulunan Refah Sınır Kapısı yakınında, İsrail ve Mısır askerleri arasında çatışma çıktı. İsrail basını, çatışmada bir Mısır askerinin öldüğünü belirtirken, Mısır Ordusu da bu haberi doğruladı.

Sınırda Çatışma

İsrail ordusu, Refah Sınır Kapısı'nda Mısır askerleri ile çatışma yaşandığını belirten bir açıklama yaptı. Açıklamada, olayın soruşturulduğu ve Mısır tarafıyla diyalogun sürdüğü vurgulandı.

Bir Mısır Askeri Hayatını Kaybetti

İsrail basını, çatışma sırasında bir Mısır askerinin öldüğünü duyurdu. Mısır Ordusu da, Refah'ta sınır bölgesinde açılan ateş sonucu bir güvenlik personelinin hayatını kaybettiğini doğruladı.

İsrail, Refah'ta Sivillerin Kaldığı Çadırları Bombaladı

Uluslararası Adalet Divanı'nın saldırıları durdurma kararına rağmen, İsrail, Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarını bombaladı. Bu saldırıda 23'ü kadın, çocuk ve yaşlı olmak üzere en az 45 Filistinli hayatını kaybetti, 249 Filistinli yaralandı.

Refah'ın İşgali

İsrail ordusu, 6 Mayıs'ta, yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Refah'ın doğusundaki bazı mahallelerin boşaltılması için uyarıda bulunmuştu. 7 Mayıs'ta ise, Gazze'nin Refah bölgesine kara saldırısı başlatarak Mısır sınır kapısının Gazze tarafını ele geçirdiğini duyurdu.

Önceki Haber Papua Yeni Gine'de Toprak Kayması: 2 Binden Fazla Kişi Hayatını Kaybetti
Sonraki Haber İsrail'den Gazze'ye Skandal Saldırı: "Şarapneller Yakıt Deposuna İsabet Etti" Savunması
Benzer Haberler