Galatasaray-Antalyaspor Maçının Hakemi Penaltı Kararını Yanlış Bulduğunu İtiraf Etti

Galatasaray-Antalyaspor Maçının Hakemi Penaltı Kararını Yanlış Bulduğunu İtiraf Etti

Türk futbolu, Galatasaray ile Antalyaspor arasında oynanan ve tartışmalı bir penaltı kararının verildiği maçla sarsıldı. Maçın hakemi Abdülkadir Bitigen, maçtan sonra yapılan bir toplantıda penaltı kararının yanlış olduğunu kabul etti. Toplantıda Merkez Hakem Kurulu eğitimcisi Hugh Dallas ve VAR Eğitim Danışmanı Pawel Gil de vardı. Toplantının görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı ve büyük tepki çekti.

Galatasaray'ın 2-1 kazandığı maçta, VAR uyarısıyla penaltıya karar veren Bitigen, konumu iyi olmasına rağmen defans oyuncusunun önünde kalarak teması göremediğini, VAR'ın kendisini pozisyonu incelemeye çağırdığını ve inceleme sonrası penaltı kararı verdiğini açıkladı. Ancak, bir hafta sonra Dallas'ın sorusu üzerine, Bitigen temasın basit olduğunu ve penaltı kararının doğru olmadığını söyledi.

VAR hakemi Özgür Yankaya ise, hafif bir temas için neden hakemi çağırdığı ve büyük bir baskı altında bıraktığı konusunda sorgulandı. Yankaya, hata yaptığını kabul ederek, oyuncuların beklentisi nedeniyle böyle bir karar verdiğini ifade etti. Ayrıca UEFA'dan örneklerle bazen yanlış kararlar verebileceklerini belirtti.

Bu görüntülerin yayılmasının ardından, videonun doğruluğu konusunda farklı görüşler ortaya çıktı. Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'ndan olayla ilgili bir açıklama yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu oldu.

Önceki Haber TFF Tahkim Kurulu'ndan Şaşırtıcı Karar!
Sonraki Haber Bayern Münih, Arda Güler İçin Harekete Geçti: Yeni Takımı Belli Oluyor
Benzer Haberler