Cumhurbaşkanı Erdoğan, Emeklilere Bayram İkramiyesi Ödeme Tarihini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Emeklilere Bayram İkramiyesi Ödeme Tarihini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde yaptığı konuşmada, emeklilere yönelik bayram ikramiyelerinin artırıldığını ve ödeme tarihlerini duyurdu. Erdoğan, "Geçen yıl her emeklimize 5 bin lira olarak gerçekleştirdiğimiz tek seferlik ödemelerin ardından, bu yıl emeklilerimizin bayram ikramiyelerini yüzde 50 artırdık. Ramazan Bayramı ikramiyeleri 2 ila 5 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatırılacak," ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı'nın açıklamaları şu şekilde sıralandı:

- Ramazan ayının mübarek günlerinde, çevremizdeki savaş ve krizler nedeniyle hüzünlü bir atmosfer içinde olduğumuzu belirtti.

- Gazze'deki insani dram ve gönül coğrafyamızdaki diğer mazlumların durumuna dikkat çekerek, Türk milletinin yardımseverliğinden övgüyle bahsetti.

- Enflasyona karşı mücadelede çalışanların korunması gerektiğini, 2024 yılı asgari ücretinin 17 bin lira olarak belirlendiğini açıkladı.

- Emeklilere yapılan ödemeler ve bayram ikramiyelerindeki artışa değindi, ikramiyelerin 2-5 Nisan tarihlerinde yatırılacağını duyurdu.

- Enflasyonu tek haneli rakamlara indirme ve refahı artırma hedefinden bahsetti.

- Sendikal faaliyetler ve sosyal diyalogda kaydedilen ilerlemeleri vurguladı.

- Muhalefetin engellemelerine rağmen memurlar ve çalışanlar için yapılan iyileştirmelere değinerek, hükümetin çalışmalarını sürdüreceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilerin ve çalışanların refahının artırılmasına yönelik adımların devam edeceğinin altını çizerek, bu yılki Ramazan Bayramı'nda emeklilere yapılan ikramiye artışıyla ilgili bilgileri paylaştı.

Önceki Haber Maltepe'de DP İstanbul İl Başkanı'nın da Bulunduğu Araç Kaza Geçirdi
Sonraki Haber Kocaeli Uluslararası Limanında Vinç Kazası: 3 Vinci Deviren Gemi
Benzer Haberler