Çanakkale Açıklarında Göçmen Teknesi Faciası: 8 Kişi Hayatını Kaybetti

Çanakkale Açıklarında Göçmen Teknesi Faciası: 8 Kişi Hayatını Kaybetti

Çanakkale'de, göçmenleri taşıyan bir lastik botun batması sonucu 8 kişi yaşamını yitirdi, aralarında 2 bebeğin de bulunduğu cansız bedenlere ulaşıldı. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, teknede kaç kişinin bulunduğunun kesinleşmediğini, ancak ilk bilgilere göre 8 kişinin öldüğünü bildirdi. Olay yerinde devam eden arama-kurtarma çalışmalarında 4 kişi sağ olarak kurtarıldı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, Eceabat-Gökçeada açıklarında meydana gelen kazada, düzensiz göçmenleri taşıyan botun alabora olduğu ve Sahil Güvenlik ekiplerinin hemen harekete geçtiği ifade edildi. Kurtarma çalışmalarında 2 kişinin kendi imkânlarıyla, 2 kişinin ise Sahil Güvenlik tarafından kurtarıldığı, 8 kişinin cenazesine ise ulaşıldığı belirtildi.

Vali Aktaş, teknenin Eceabat'ın yaklaşık 8 mil açıklarında battığını ve bölgede olduğunu söyleyerek, sağ kurtulanlar ve bulunan cesetler olduğunu, botun göçmenleri taşıdığını ve bölgenin bu tür olaylar için kullanılan bir güzergâh olmadığını dile getirdi. Aktaş, "4 kişi sağ kurtarıldı, tercüman yardımıyla kaç kişi olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Ne yazık ki 2 bebek de hayatını kaybetti. Arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor" dedi.

Sahil Güvenlik ekiplerinin olay yerindeki arama-kurtarma faaliyetleri sürüyor.

Önceki Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Koruma Ekibinde Trafik Kazası: Bir Polis Hayatını Kaybetti, 3 Kişi Yaralandı
Sonraki Haber Maltepe'de DP İstanbul İl Başkanı'nın da Bulunduğu Araç Kaza Geçirdi
Benzer Haberler