Bir Milyarder, Titanik'in Yeniden İnşasına Başladı

Bir Milyarder, Titanik'in Yeniden İnşasına Başladı

Bir zamanlar denizlerin en büyük felaketine sahne olan Titanik gemisi, bir milyarder tarafından yeniden yapılıyor. Bu ünlü gemi, ilk yolculuğunda bir buzdağına çarparak batmış ve pek çok kişi hayatını kaybetmişti. Şimdi, madencilik alanında zenginleşen milyarder Clive Palmer, Titanik'in modern bir kopyasını inşa etmeye karar verdi.

Palmer, bu projeyi ilk olarak 2012'de duyurmuş ve 2018'de inşaata başlamış, ancak COVID-19 salgını nedeniyle çalışmalar durmuştu. Şimdi ise projeyi yeniden canlandırıyor ve "Titanik'i yapmak, para saymaktan daha eğlenceli" diyor.

Yeni geminin 2027'de ilk seferini yapması planlanıyor ve orijinal Titanik'in tüm özelliklerine sahip olacak: balo salonu, yüzme havuzu, hamam ve benzeri iç mekânlar. Ayrıca, 835 kabinin neredeyse yarısı birinci sınıf yolcular için ayrılacak ve yolcular 1900'lerin başındaki gibi giyinmeye teşvik edilecek.

Titanik'in hikâyesi, Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet'in oynadığı ve James Cameron'ın yönettiği filmle de popüler olmuştu. Bu film, geminin trajik batışını gözler önüne serdi ve büyük ilgi gördü.

Ayrıca, son yıllarda bir şirket, turistleri Titanik'in enkazını görmek için deniz altı turlarına çıkardı. Ancak 2023'te, bir keşif aracı kayboldu ve içinde bulunanlar dâhil bir facia yaşandı, bu da "Titanik laneti" olarak adlandırılan korkuları canlandırdı.

Önceki Haber Boeing'in Max Krizi Havayolu Planlarını Alt Üst Ediyor: Uçuş Sayıları Azalıyor
Sonraki Haber Danimarka, Kadınları Zorunlu Askerliğe Dahil Etmeyi Planlıyor
Benzer Haberler