Dünya Haber Girişi: 14.11.2021 - 10:39, Güncelleme: 14.11.2021 - 10:39

Yeni Delhi'de hava kirliliği nedeniyle eğitime ara verildi

 

Yeni Delhi'de hava kirliliği nedeniyle eğitime ara verildi

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de riskli boyutlara ulaşan hava kirliliği dolayısıyla eğitime bir hafta ara verildi.
Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi başbakanı Arvind Kejriwal, gazetecilere verdiği demeçte, başkentteki hava kirliliğine karşı alınan tedbirleri duyurdu. Kejriwal, "acil durum benzeri bir durumla" karşı karşıya olunduğunu itiraf ederek, "Okullar bir hafta kapalı kalacak ve dersler çevrim içi yapılacak." dedi. KAMU ÇALIŞANLARI DA BİR HAFTA EVDEN ÇALIŞACAK İnşaat faaliyetlerinin 14 Kasım'dan 17 Kasım'a kadar durdurulduğunu vurgulayan Kejriwal, kamu çalışanlarının da işlerini bir hafta boyunca evden sürdüreceğini kaydetti.     SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELEBİLİR Kejriwal, söz konusu tedbirlerle hava kirliliği nedeniyle karşı karşıya kalınan "acil durum benzeri durumla" mücadele edilmesinin amaçlandığına işaret ederek, Yüksek Mahkemeye sokağa çıkma yasağı uygulanması teklifinde bulunacaklarını belirtti. Kejriwal, hava koşullarının ağırlaşması halinde ilave tedbirlerin yürürlüğe konulacağını ifade etti.     DÜNYANIN EN KİRLİ BAŞKENTİ Hava kirliliği son yıllarda Yeni Delhi'nin en önemli sorunlarının başında geliyor. Şehir, dünyanın en kirli başkentlerinden biri olarak gösteriliyor.     HAVA KİRLİLİĞİ 1,2 MİLYON İNSANIN ÖLÜM NEDENİ OLDU 2019'da yapılan bir araştırmada Hindistan'ın hava kirliliğinin ülkede 1,2 milyondan fazla kişinin ölümünde etkili olduğu öne sürülmüştü. Chicago Üniversitesi Enerji Politikası Enstitüsü (EPIC) tarafından yayınlanan bir çalışma ise Hindistan’da tehlikeli boyutlara ulaşan hava kirliliğinin milyonlarca insanın yaşam süresini 9 yıla kadar kısaltabileceğini ortaya koymuştu.
Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de riskli boyutlara ulaşan hava kirliliği dolayısıyla eğitime bir hafta ara verildi.

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi başbakanı Arvind Kejriwal, gazetecilere verdiği demeçte, başkentteki hava kirliliğine karşı alınan tedbirleri duyurdu.

Kejriwal, "acil durum benzeri bir durumla" karşı karşıya olunduğunu itiraf ederek, "Okullar bir hafta kapalı kalacak ve dersler çevrim içi yapılacak." dedi.

KAMU ÇALIŞANLARI DA BİR HAFTA EVDEN ÇALIŞACAK

İnşaat faaliyetlerinin 14 Kasım'dan 17 Kasım'a kadar durdurulduğunu vurgulayan Kejriwal, kamu çalışanlarının da işlerini bir hafta boyunca evden sürdüreceğini kaydetti.

 

Yeni Delhi de hava kirliliği nedeniyle eğitime ara verildi #1"> <a href=Yeni Delhi de hava kirliliği nedeniyle eğitime ara verildi #1" class="ll" src="https://icdn.ensonhaber.com/resimler/diger/kok/2021/11/13/aa_993.jpg" style="border:0px; box-sizing:border-box; font:inherit; height:auto; margin:0px; max-width:100%; padding:0px; vertical-align:top; width:auto" />

 

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELEBİLİR

Kejriwal, söz konusu tedbirlerle hava kirliliği nedeniyle karşı karşıya kalınan "acil durum benzeri durumla" mücadele edilmesinin amaçlandığına işaret ederek, Yüksek Mahkemeye sokağa çıkma yasağı uygulanması teklifinde bulunacaklarını belirtti.

Kejriwal, hava koşullarının ağırlaşması halinde ilave tedbirlerin yürürlüğe konulacağını ifade etti.

 

Yeni Delhi de hava kirliliği nedeniyle eğitime ara verildi #2"> <a href=Yeni Delhi de hava kirliliği nedeniyle eğitime ara verildi #2" class="ll" src="https://icdn.ensonhaber.com/resimler/diger/kok/2021/11/13/aa_3573.jpg" style="border:0px; box-sizing:border-box; font:inherit; height:auto; margin:0px; max-width:100%; padding:0px; vertical-align:top; width:auto" />

 

DÜNYANIN EN KİRLİ BAŞKENTİ

Hava kirliliği son yıllarda Yeni Delhi'nin en önemli sorunlarının başında geliyor. Şehir, dünyanın en kirli başkentlerinden biri olarak gösteriliyor.

 

Yeni Delhi de hava kirliliği nedeniyle eğitime ara verildi #3"> <a href=Yeni Delhi de hava kirliliği nedeniyle eğitime ara verildi #3" class="ll" src="https://icdn.ensonhaber.com/resimler/diger/kok/2021/11/13/aa_8380.jpg" style="border:0px; box-sizing:border-box; font:inherit; height:auto; margin:0px; max-width:100%; padding:0px; vertical-align:top; width:auto" />

 

HAVA KİRLİLİĞİ 1,2 MİLYON İNSANIN ÖLÜM NEDENİ OLDU

2019'da yapılan bir araştırmada Hindistan'ın hava kirliliğinin ülkede 1,2 milyondan fazla kişinin ölümünde etkili olduğu öne sürülmüştü.

Chicago Üniversitesi Enerji Politikası Enstitüsü (EPIC) tarafından yayınlanan bir çalışma ise Hindistan’da tehlikeli boyutlara ulaşan hava kirliliğinin milyonlarca insanın yaşam süresini 9 yıla kadar kısaltabileceğini ortaya koymuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.