Oğuzhan Müezzino
Köşe Yazarı
Oğuzhan Müezzino
 

KİM TUTAR BİNGÖL’Ü

Siyasilerden randevu almak zordur. Ama Cevdet Yılmaz ile görüşmek ayrı bir keyif veriyor. Hem devlet adamlığı hem halkın içinden gelmesi mütevaziliğine mütevazilik eklemiş. Yıllar Cevdet Yılmaz’a ayrı bir hava katmış. Siyasete atıldığı ilk gün gibi heyecanlı, çalışkan. Ülkeye hizmetleri saymakla bitmez ama kendisine Bingöl dediğinizde akan sular onun için duruyor. Memleket aşığı. Memleket sevdalısı. Bingöl Üniversitesi onun sayesinde her geçen gün büyüyor. Spor Bilimleri Fakültesi de kuruldu. Buradan söyleyeyim Cevdet Yılmaz var oldukça kim tutabilir Bingöl’ü… ORTAYA KARIŞIK Dışarıdaki düşmanlarımızın sayısı aynı. İçerideki hainlerin sayısı ise her geçen gün artmaya devam ediyor. Bunlar çiğ süt emenler ile sütlerini çiğ hale getirenler diye ikiye ayrılıyor. Sinsilikleri aynı. Düşmanlıklarını belli etmekten korkuyorlar. Lüks mekânlarda nargile içip, kirli masalarında ülkeyi yeniden dizayn etmeye çalışıyorlar. Bunlar Türkiye’nin gerçekleri aslında. Büyüyoruz. Gelişiyoruz. Dünyaya kafa tutuyoruz. Dünya 5’ten büyük diyoruz. One Minute diyoruz. Diyoruz da diyoruz. Nasıl içeride hainlerin sayısı artmasın. Korkuyorlar bizden. Hedefleri emir alan Türkiye. Yemezler. Çanakkale’deki ruhumuzu 15 Temmuz’da da gösterdik. Yine gösteririz. Yine ölürüz. Şehadet bizim için şeref. YOLLAR BİZİM 6 ayda Karadeniz hariç Türkiye’nin her ilini karış karış gezdim. Çok insan tanıdım. Çok mekân gördüm. Şehirlerimiz büyüyor, şehirlerimiz gelişiyor. Birbirleri ile yarışıyorlar. Kültürde, sanatta, sanayide, eğitimde. Komşu illerdeki rekabet biraz daha fazla. Anadolu’yu gezerken gördüğüm en iyi hizmetlerden biri de yollarımız oldu. Allah yaptırandan da yapandan da razı olsun.  
Ekleme Tarihi: 25 Haziran 2021 - Cuma

KİM TUTAR BİNGÖL’Ü

Siyasilerden randevu almak zordur. Ama Cevdet Yılmaz ile görüşmek ayrı bir keyif veriyor. Hem devlet adamlığı hem halkın içinden gelmesi mütevaziliğine mütevazilik eklemiş. Yıllar Cevdet Yılmaz’a ayrı bir hava katmış. Siyasete atıldığı ilk gün gibi heyecanlı, çalışkan. Ülkeye hizmetleri saymakla bitmez ama kendisine Bingöl dediğinizde akan sular onun için duruyor. Memleket aşığı. Memleket sevdalısı. Bingöl Üniversitesi onun sayesinde her geçen gün büyüyor. Spor Bilimleri Fakültesi de kuruldu. Buradan söyleyeyim Cevdet Yılmaz var oldukça kim tutabilir Bingöl’ü…

ORTAYA KARIŞIK

Dışarıdaki düşmanlarımızın sayısı aynı. İçerideki hainlerin sayısı ise her geçen gün artmaya devam ediyor. Bunlar çiğ süt emenler ile sütlerini çiğ hale getirenler diye ikiye ayrılıyor. Sinsilikleri aynı. Düşmanlıklarını belli etmekten korkuyorlar. Lüks mekânlarda nargile içip, kirli masalarında ülkeyi yeniden dizayn etmeye çalışıyorlar.

Bunlar Türkiye’nin gerçekleri aslında. Büyüyoruz. Gelişiyoruz. Dünyaya kafa tutuyoruz. Dünya 5’ten büyük diyoruz. One Minute diyoruz. Diyoruz da diyoruz. Nasıl içeride hainlerin sayısı artmasın. Korkuyorlar bizden. Hedefleri emir alan Türkiye.

Yemezler. Çanakkale’deki ruhumuzu 15 Temmuz’da da gösterdik. Yine gösteririz. Yine ölürüz. Şehadet bizim için şeref.

YOLLAR BİZİM

6 ayda Karadeniz hariç Türkiye’nin her ilini karış karış gezdim. Çok insan tanıdım. Çok mekân gördüm. Şehirlerimiz büyüyor, şehirlerimiz gelişiyor. Birbirleri ile yarışıyorlar. Kültürde, sanatta, sanayide, eğitimde. Komşu illerdeki rekabet biraz daha fazla. Anadolu’yu gezerken gördüğüm en iyi hizmetlerden biri de yollarımız oldu. Allah yaptırandan da yapandan da razı olsun.

 

Yazıya ifade bırak !
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.