Gündem Haber Girişi: 19.11.2021 - 11:19, Güncelleme: 19.11.2021 - 11:19

Tunceli'de Eren Kış-6 Operasyonu başladı

 

Tunceli'de Eren Kış-6 Operasyonu başladı

Tunceli Mercan Dağları bölgesinde, hain teröristlere yönelik bin 60 personel katılımlı operasyon başlatıldı.
Türkiye'nin terörle mücadelesi kararlılıkla sürüyor. PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak maksadıyla Tunceli'de “Eren Kış-6 (Mercan Dağları) Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu Operasyonu” başlatıldı. BİN 60 PERSONEL KATILDI Operasyonda, Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan bin 60 personel görev alıyor. BAKAN SOYLU: 6 KADIN ASTSUBAY DA GÖREVDE İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da operasyona ilişkin bilgi vererek "Bu operasyonda 6 kadın astsubayımız da görev almaktadır." ifadesine yer verdi.     DAĞLARDA TERÖRİST AVI Bakan Soylu, açıklamasının devamında şunları söyledi: "Milletimizin emin bir şekilde hayatını devam ettirmesini sağlamak için gece gündüz mücadele eden; dağlarda, kırsalda terörist peşinde koşan kıymetli güvenlik güçlerimiz, jandarmamız bu sabah itibariyle Eren-6 Operasyonu'na 1060 personelle başlamıştır. Tunceli'de Mercan Dağları bölgesinde gerçekleştirilen operasyonla ilgili arkadaşlarımız detayları paylaşacaklardır."        
Tunceli Mercan Dağları bölgesinde, hain teröristlere yönelik bin 60 personel katılımlı operasyon başlatıldı.

Türkiye'nin terörle mücadelesi kararlılıkla sürüyor.

PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak maksadıyla Tunceli'de Eren Kış-6 (Mercan Dağları) Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu Operasyonu” başlatıldı.

BİN 60 PERSONEL KATILDI

Operasyonda, Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan bin 60 personel görev alıyor.

BAKAN SOYLU: 6 KADIN ASTSUBAY DA GÖREVDE

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da operasyona ilişkin bilgi vererek "Bu operasyonda 6 kadın astsubayımız da görev almaktadır." ifadesine yer verdi.

 

de Eren Kış-6 Operasyonu başladı #1"> <a href=Tunceli de Eren Kış-6 Operasyonu başladı #1" class="ll" src="https://icdn.ensonhaber.com/resimler/diger/kok/2021/11/19/tsk_6532.jpg" style="border:0px; box-sizing:border-box; font:inherit; height:auto; margin:0px; max-width:100%; padding:0px; vertical-align:top; width:auto" />

 

DAĞLARDA TERÖRİST AVI

Bakan Soylu, açıklamasının devamında şunları söyledi:

"Milletimizin emin bir şekilde hayatını devam ettirmesini sağlamak için gece gündüz mücadele eden; dağlarda, kırsalda terörist peşinde koşan kıymetli güvenlik güçlerimiz, jandarmamız bu sabah itibariyle Eren-6 Operasyonu'na 1060 personelle başlamıştır. Tunceli'de Mercan Dağları bölgesinde gerçekleştirilen operasyonla ilgili arkadaşlarımız detayları paylaşacaklardır."

 

de Eren Kış-6 Operasyonu başladı #2"> <a href=Tunceli de Eren Kış-6 Operasyonu başladı #2" class="ll" src="https://icdn.ensonhaber.com/resimler/diger/kok/2021/11/19/asker_1667.jpg" style="border:0px; box-sizing:border-box; font:inherit; height:auto; margin:0px; max-width:100%; padding:0px; vertical-align:top; width:auto" />

 

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.