Dünya Haber Girişi: 15.11.2021 - 16:59, Güncelleme: 15.11.2021 - 16:59

Taliban, DEAŞ'a karşı operasyon düzenledi

 

Taliban, DEAŞ'a karşı operasyon düzenledi

Kandahar'da düzenlenen operasyonda DEAŞ hedef alındı. Operasyonda, 8 örgüt mensubu yakalandı.
Afganistan'da Taliban güçleri, terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyon gerçekleştirdi. Taliban geçici hükümetinin İçişleri Bakanlığı sözcüsü Said Hosti, Kandahar'ın Seydal bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyon düzenlendiğini açıkladı OPERASYONUN BİLANÇOSU Operasyonda 3 DEAŞ üyesinin öldürüldüğünü ifade eden Hosti, operasyon sırasında çıkan çatışmada 2 sivilin de yaşamını yitirdiğini söyledi. 8 DEAŞ'LI YAKALANDI Taliban'ın Kandahar Basın Sorumlusu Şems Samim ise operasyonda 8 DEAŞ üyesinin yakalandığını ve 2 DEAŞ'lının kendisini patlattığını kaydetti. Samim, operasyonda Taliban güçlerinin zarar görmediğini ve operasyonun tamamlandığını vurguladı.     AFGANİSTAN'DA DEAŞ SALDIRILARI Öte yandan terör örgütü DEAŞ, Taliban'ın 15 Ağustos'ta ülkeye hakim olmasının ardından saldırılarını artırdı. "DEAŞ'ın kalesi" olarak bilinen Nangarhar'da örgüt üyeleri, Taliban mensuplarını hedef alan 10'dan fazla silahlı ve bombalı saldırı düzenlemişti.     GÖZALTINA ALINAN DEAŞ'LI SAYISI DEAŞ'ın 15 Ağustos'tan bu yana ikisi Kabil, biri Kunduz ve bir diğeri Kandahar olmak üzere düzenlediği dört büyük saldırıda, 250'den fazla kişi hayatını kaybetmişti. Ayrıca Taliban İstihbarat Başkanlığı sözcüsü Halil Hamraz, son 3 ay içerisinde 600'dan fazla DEAŞ mensubunun gözaltına alındığını duyurmuştu.  
Kandahar'da düzenlenen operasyonda DEAŞ hedef alındı. Operasyonda, 8 örgüt mensubu yakalandı.

Afganistan'da Taliban güçleri, terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyon gerçekleştirdi.

Taliban geçici hükümetinin İçişleri Bakanlığı sözcüsü Said Hosti, Kandahar'ın Seydal bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyon düzenlendiğini açıkladı

OPERASYONUN BİLANÇOSU

Operasyonda 3 DEAŞ üyesinin öldürüldüğünü ifade eden Hosti, operasyon sırasında çıkan çatışmada 2 sivilin de yaşamını yitirdiğini söyledi.

8 DEAŞ'LI YAKALANDI

Taliban'ın Kandahar Basın Sorumlusu Şems Samim ise operasyonda 8 DEAŞ üyesinin yakalandığını ve 2 DEAŞ'lının kendisini patlattığını kaydetti.

Samim, operasyonda Taliban güçlerinin zarar görmediğini ve operasyonun tamamlandığını vurguladı.

 

düzenledi #1">Taliban, DEAŞ a karşı  <a href=operasyon düzenledi #1" class="ll" src="https://icdn.ensonhaber.com/resimler/diger/kok/2021/11/15/taliban-deas_3758.jpg" style="border:0px; box-sizing:border-box; font:inherit; height:auto; margin:0px; max-width:100%; padding:0px; vertical-align:top; width:auto" />

 

AFGANİSTAN'DA DEAŞ SALDIRILARI

Öte yandan terör örgütü DEAŞ, Taliban'ın 15 Ağustos'ta ülkeye hakim olmasının ardından saldırılarını artırdı.

"DEAŞ'ın kalesi" olarak bilinen Nangarhar'da örgüt üyeleri, Taliban mensuplarını hedef alan 10'dan fazla silahlı ve bombalı saldırı düzenlemişti.

 

düzenledi #2">Taliban, DEAŞ a karşı  <a href=operasyon düzenledi #2" class="ll" src="https://icdn.ensonhaber.com/resimler/diger/kok/2021/11/15/taliban-deas_7117.jpg" style="border:0px; box-sizing:border-box; font:inherit; height:auto; margin:0px; max-width:100%; padding:0px; vertical-align:top; width:auto" />

 

GÖZALTINA ALINAN DEAŞ'LI SAYISI

DEAŞ'ın 15 Ağustos'tan bu yana ikisi Kabil, biri Kunduz ve bir diğeri Kandahar olmak üzere düzenlediği dört büyük saldırıda, 250'den fazla kişi hayatını kaybetmişti.

Ayrıca Taliban İstihbarat Başkanlığı sözcüsü Halil Hamraz, son 3 ay içerisinde 600'dan fazla DEAŞ mensubunun gözaltına alındığını duyurmuştu.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.