Gündem Haber Girişi: 14.11.2021 - 10:34, Güncelleme: 14.11.2021 - 10:34

Sultangazi'de çocukları okul çıkışı gasbedenler yakalandı

 

Sultangazi'de çocukları okul çıkışı gasbedenler yakalandı

Lise çıkışlarında aralarında yabancı uyruklu 1 kişinin de bulunduğu 3 çocuk, öğrencileri gasbetmeye başladı. Harekete geçen polis, şüphelileri gözaltına aldı.
Geçtiğimiz günlerde İstanbul Sultangazi'deki Sultançiftliği Mahallesi Bahattin Yıldız Anadolu Lisesi yakınlarında gasp olayı yaşandı. Aralarında yabancı uyruklu bir kişinin de bulunduğu 3 çocuk, kendilerine mesken yaptıkları okul yanındaki boş arazide öğrencileri bıçak ile tehdit ederek gasbetti. Akşam okuldan dönen oğlunun gasp edildiğini öğrenen Gönül Demircan, ertesi gün oğlunu okula götürürken aynı çocukların yine aynı yöntemle gasp yaptığını görünce durumu emniyet güçlerine haber verdi. SAVCIYA UZMAN EŞLİĞİNDE İFADE VERECEKLER Kısa sürede olay yerine gelen Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kaçarak sokak aralarına dağılan şüphelileri kıskıvrak yakalayarak polis merkezine götürdü. Yaşlarının küçük olması nedeniyle ailelerine teslim edilen S.O., S.Y. ve diğer şüpheli çocuğun silah bulundurmak ve gasp suçlarından önümüzdeki günlerde savcıya uzman eşliğinde ifade verecekleri öğrenildi.     "BU ÇEVREDE GASP VE UYUŞTURUCU SATIŞI YAPILDIĞI İDDİASI VAR" Aynı okulda 2 çocuğunun eğitim gördüğünü ve yaşanan olay nedeniyle kaygı duyduğunu ifade eden Kazım Dinç, "Aile olarak tedirginiz, burada iki çocuğum okuyor ve bu çevrede gasp ile uyuşturucu madde satışı yapıldığı yönünde iddialar var. Biz ailece bu duruma karşıyız. Bu nedenle emniyet güçlerimizden yardım ve destek istiyoruz. Buraya sivil bir memur görevlendirirseler iyi olur. Çünkü biz çocuklarımız okusunlar diye bekliyoruz burada ama böyle tehdit içerikli çocuklarımıza zarar verici şeyler yapmaları bizi gerçekten üzüyor. Çocuklarımızın güvenliği bizim için çok önemli" diye konuştu.     "KARNINA BIÇAK DAYAYIP PARASINI GASBETMİŞLER" Bir önceki gün çocuğu gasp edilen anne Gönül Demircan ise, "Çocuğumun önünü kesip karnına bıçak dayamış ve parasını gasbetmişler. Önemli olan para değil ama polis sirenini duyunca bıçağı daha da bastırmışlar. Çocuğumu yaralayıp orada bırakabilirlerdi. Bu durumdan muzdaripiz. 9. sınıfa giden çocuğumu halen okula götürüp getirmemeliyim. Bu kadar güvensiz olmasın okul. Ben ertesi gün geldiğimde burada başka çocukları gasbederken gördüm polise bildirdim ve geldiler kovalamaca sonrası 3 kişiyi yakaladılar. Karakola gittik ifademizi verdik ve şikayetçi olduk. Ancak yaşları küçük olduğu için çocukları serbest bıraktılar. Bugün olmaz yarın yine buraya gelecekler." ifadelerini kullandı.       "SİVİL POLİSLERİN OLMASI GEREKLİ" Mehtap Keser isimli veli, "Tedbirin artırılması ve sivil polislerin olması gerekli. Önemli olan para değil bıçak çekilmesi ve çocuklarımızın can güvenliği. O anda başka bir şey de olabilir ve bıçak kalbine de saplanabilirdi. Korkuyoruz ister istemez." diye konuştu.     KAMERA ÖNLERİNİ KAPATMAK İÇİN YÖNTEMLERE BAŞVURULUYOR Veliler çocukların gasp yapmak için sokak üzerinde düzensiz park edilen araçları kendilerini bölgedeki güvenlik kameralarına karşı kamufle olarak kullandıklarını ve sokağın araç trafiğine kapatılması gerektiğini ifade ettiler.
Lise çıkışlarında aralarında yabancı uyruklu 1 kişinin de bulunduğu 3 çocuk, öğrencileri gasbetmeye başladı. Harekete geçen polis, şüphelileri gözaltına aldı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Sultangazi'deki Sultançiftliği Mahallesi Bahattin Yıldız Anadolu Lisesi yakınlarında gasp olayı yaşandı.

Aralarında yabancı uyruklu bir kişinin de bulunduğu 3 çocuk, kendilerine mesken yaptıkları okul yanındaki boş arazide öğrencileri bıçak ile tehdit ederek gasbetti.

Akşam okuldan dönen oğlunun gasp edildiğini öğrenen Gönül Demircan, ertesi gün oğlunu okula götürürken aynı çocukların yine aynı yöntemle gasp yaptığını görünce durumu emniyet güçlerine haber verdi.

SAVCIYA UZMAN EŞLİĞİNDE İFADE VERECEKLER

Kısa sürede olay yerine gelen Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kaçarak sokak aralarına dağılan şüphelileri kıskıvrak yakalayarak polis merkezine götürdü. Yaşlarının küçük olması nedeniyle ailelerine teslim edilen S.O., S.Y. ve diğer şüpheli çocuğun silah bulundurmak ve gasp suçlarından önümüzdeki günlerde savcıya uzman eşliğinde ifade verecekleri öğrenildi.

 

de çocukları okul çıkışı gasbedenler yakalandı #1"> <a href=Sultangazi de çocukları okul çıkışı gasbedenler yakalandı #1" class="ll" src="https://icdn.ensonhaber.com/resimler/diger/kok/2021/11/14/lise_3607.jpg" style="border:0px; box-sizing:border-box; font:inherit; height:auto; margin:0px; max-width:100%; padding:0px; vertical-align:top; width:auto" />

 

"BU ÇEVREDE GASP VE UYUŞTURUCU SATIŞI YAPILDIĞI İDDİASI VAR"

Aynı okulda 2 çocuğunun eğitim gördüğünü ve yaşanan olay nedeniyle kaygı duyduğunu ifade eden Kazım Dinç, "Aile olarak tedirginiz, burada iki çocuğum okuyor ve bu çevrede gasp ile uyuşturucu madde satışı yapıldığı yönünde iddialar var. Biz ailece bu duruma karşıyız. Bu nedenle emniyet güçlerimizden yardım ve destek istiyoruz. Buraya sivil bir memur görevlendirirseler iyi olur. Çünkü biz çocuklarımız okusunlar diye bekliyoruz burada ama böyle tehdit içerikli çocuklarımıza zarar verici şeyler yapmaları bizi gerçekten üzüyor. Çocuklarımızın güvenliği bizim için çok önemli" diye konuştu.

 

de çocukları okul çıkışı gasbedenler yakalandı #2"> <a href=Sultangazi de çocukları okul çıkışı gasbedenler yakalandı #2" class="ll" src="https://icdn.ensonhaber.com/resimler/diger/kok/2021/11/14/lise_7376.jpg" style="border:0px; box-sizing:border-box; font:inherit; height:auto; margin:0px; max-width:100%; padding:0px; vertical-align:top; width:auto" />

 

"KARNINA BIÇAK DAYAYIP PARASINI GASBETMİŞLER"

Bir önceki gün çocuğu gasp edilen anne Gönül Demircan ise, "Çocuğumun önünü kesip karnına bıçak dayamış ve parasını gasbetmişler. Önemli olan para değil ama polis sirenini duyunca bıçağı daha da bastırmışlar. Çocuğumu yaralayıp orada bırakabilirlerdi. Bu durumdan muzdaripiz. 9. sınıfa giden çocuğumu halen okula götürüp getirmemeliyim. Bu kadar güvensiz olmasın okul. Ben ertesi gün geldiğimde burada başka çocukları gasbederken gördüm polise bildirdim ve geldiler kovalamaca sonrası 3 kişiyi yakaladılar. Karakola gittik ifademizi verdik ve şikayetçi olduk. Ancak yaşları küçük olduğu için çocukları serbest bıraktılar. Bugün olmaz yarın yine buraya gelecekler." ifadelerini kullandı.

 

de çocukları okul çıkışı gasbedenler yakalandı #3"> <a href=Sultangazi de çocukları okul çıkışı gasbedenler yakalandı #3" class="ll" src="https://icdn.ensonhaber.com/resimler/diger/kok/2021/11/14/lise-gasp_9534.jpg" style="border:0px; box-sizing:border-box; font:inherit; height:auto; margin:0px; max-width:100%; padding:0px; vertical-align:top; width:auto" />

 

 

"SİVİL POLİSLERİN OLMASI GEREKLİ"

Mehtap Keser isimli veli, "Tedbirin artırılması ve sivil polislerin olması gerekli. Önemli olan para değil bıçak çekilmesi ve çocuklarımızın can güvenliği. O anda başka bir şey de olabilir ve bıçak kalbine de saplanabilirdi. Korkuyoruz ister istemez." diye konuştu.

 

de çocukları okul çıkışı gasbedenler yakalandı #4"> <a href=Sultangazi de çocukları okul çıkışı gasbedenler yakalandı #4" class="ll" src="https://icdn.ensonhaber.com/resimler/diger/kok/2021/11/14/lise_2924.jpg" style="border:0px; box-sizing:border-box; font:inherit; height:auto; margin:0px; max-width:100%; padding:0px; vertical-align:top; width:auto" />

 

KAMERA ÖNLERİNİ KAPATMAK İÇİN YÖNTEMLERE BAŞVURULUYOR

Veliler çocukların gasp yapmak için sokak üzerinde düzensiz park edilen araçları kendilerini bölgedeki güvenlik kameralarına karşı kamufle olarak kullandıklarını ve sokağın araç trafiğine kapatılması gerektiğini ifade ettiler.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.