Dünya Haber Girişi: 05.09.2021 - 18:42, Güncelleme: 05.09.2021 - 18:42

Pencşir de düştü

 

Pencşir de düştü

El Cezire'ye konuşan Taliban sözcüsü, Pencşir il merkezinin ve tüm ilçelerinin Taliban güçlerinin kontrolüne geçtiğini duyurdu.
Pencşir, Taliban güçlerinin kontrolüne geçti. Bilginin, Taliban sözcüsü tarafından El Cezire'yle paylaşıldığı aktarıldı.  3 GÜN SÜREN SAVAŞIN ARDINDAN DÜŞTÜ Sovyet Rusya işgalinde Rus güçleri ve daha sonrasında 1996-2001 iktidar döneminde Taliban'ın kontrol sağlayamadığı Pencşir Eyaleti 3 gün süren savaşın ardından düştü. Taliban Sözcüsü savaşçılarının eyalet başkenti Bazarak'a girdiğini ve başta emniyet ve kamu kurumları şehir genelinde kontrol sağladıklarını duyurdu. Taliban'ın Pençsir'de görevli Tacik asıllı komutanı tüm sivillerin canları güvende olacak açıklaması yaptı. Taliban daha önce eyaletin 6 şehrinde kontrolü ele geçirmişti.
El Cezire'ye konuşan Taliban sözcüsü, Pencşir il merkezinin ve tüm ilçelerinin Taliban güçlerinin kontrolüne geçtiğini duyurdu.

Pencşir, Taliban güçlerinin kontrolüne geçti. Bilginin,  Taliban sözcüsü tarafından El Cezire'yle paylaşıldığı aktarıldı. 

3 GÜN SÜREN SAVAŞIN ARDINDAN DÜŞTÜ

Sovyet Rusya işgalinde Rus güçleri ve daha sonrasında 1996-2001 iktidar döneminde Taliban'ın kontrol sağlayamadığı Pencşir Eyaleti 3 gün süren savaşın ardından düştü.

Taliban Sözcüsü savaşçılarının eyalet başkenti Bazarak'a girdiğini ve başta emniyet ve kamu kurumları şehir genelinde kontrol sağladıklarını duyurdu.

Taliban'ın Pençsir'de görevli Tacik asıllı komutanı tüm sivillerin canları güvende olacak açıklaması yaptı.

Taliban daha önce eyaletin 6 şehrinde kontrolü ele geçirmişti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.