Gündem Haber Girişi: 14.11.2021 - 10:22, Güncelleme: 14.11.2021 - 10:22

ÖTV düzenlemesinden sonra karavan sektörü harekete geçti

 

ÖTV düzenlemesinden sonra karavan sektörü harekete geçti

Geçtiğimiz haftalarda ÖTV'nin yüzde 220’den 45’e çekilmesinin ardından karavan sektör temsilcileri, Avrupa'ya yıllık 30 bin adetlik satış yapılabileceğini aktardı.
Pandemi döneminde daha kullanışlı görülen motokaravanlara geçtiğimiz haftalarda uygulanan ÖTV'nin yüzde 220’den yüzde 45’e çekilmesi sektörde sevinçle karşılanmıştı. Sıfır fiyatı 1.5 milyon TL'yi bulan motokaravanlar, düzenlemelerin ardından 700 bin TL'nin altına düştü.     AVRUPA'YA 30 BİN ADET SATIŞ YAPILABİLECEĞİ AKTARILDI Hürriyet'ten Taylan Özgür Dil'in haberinde; sektörün temsilcilerine göre, normal bir ticari aracın 2 katı fiyatına ihraç edilebilecek motokaravanda, Avrupa'ya yıllık 30 bin adetlik satış yapılabileceği belirtildi. KAMP ALANLARINA DA DÜZENLEME BEKLENİYOR Peş peşe yaşanan bu gelişmeleri motokaravan üreticileri, Avrupa'ya açılma fırsatı olarak görüyor. Ayrıca sektörün, karavan kamp alanlarına yönelik de düzenleme beklediği aktarıldı.  
Geçtiğimiz haftalarda ÖTV'nin yüzde 220’den 45’e çekilmesinin ardından karavan sektör temsilcileri, Avrupa'ya yıllık 30 bin adetlik satış yapılabileceğini aktardı.

Pandemi döneminde daha kullanışlı görülen motokaravanlara geçtiğimiz haftalarda uygulanan ÖTV'nin yüzde 220’den yüzde 45’e çekilmesi sektörde sevinçle karşılanmıştı.

Sıfır fiyatı 1.5 milyon TL'yi bulan motokaravanlar, düzenlemelerin ardından 700 bin TL'nin altına düştü.

 

sektörü harekete geçti #1">ÖTV düzenlemesinden sonra  <a href=karavan sektörü harekete geçti #1" class="ll" src="https://icdn.ensonhaber.com/resimler/diger/kok/2021/11/14/karavan_5772.jpg" style="border:0px; box-sizing:border-box; font:inherit; height:auto; margin:0px; max-width:100%; padding:0px; vertical-align:top; width:auto" />

 

AVRUPA'YA 30 BİN ADET SATIŞ YAPILABİLECEĞİ AKTARILDI

Hürriyet'ten Taylan Özgür Dil'in haberinde; sektörün temsilcilerine göre, normal bir ticari aracın 2 katı fiyatına ihraç edilebilecek motokaravanda, Avrupa'ya yıllık 30 bin adetlik satış yapılabileceği belirtildi.

KAMP ALANLARINA DA DÜZENLEME BEKLENİYOR

Peş peşe yaşanan bu gelişmeleri moto karavan üreticileri, Avrupa'ya açılma fırsatı olarak görüyor.

Ayrıca sektörün, karavan kamp alanlarına yönelik de düzenleme beklediği aktarıldı.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.