Gündem Haber Girişi: 26.11.2021 - 12:08, Güncelleme: 26.11.2021 - 12:08

Müslüme'nin ölüm nedeni belli oldu mu? Dede tutuklandı!

 

Müslüme'nin ölüm nedeni belli oldu mu? Dede tutuklandı!

Müslüme'nin ölüm nedeni, olayı ekran başından takip eden kişiler tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyor. Henüz 3 yaşındaki kız çocuğu Müslüme'nin Mersin’in Gülnar ilçesinde kaybolması ve ardından cansız bedeninin bulunmasının ardından şüpheli sıfatıyla gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen 8 aile ferdinden dede Hasan Yağal tutuklandı. Peki, Müslüme'nin ölüm nedeni belli oldu mu? İşte, o detaylar
Müslüme'nin ölüm nedeni gündemde yer alıyor. Karaman’dan kış mevsimini geçirmek için 10 Kasım’da Mersin’in Gülnar ilçesinde 175 metre rakımlı Yanışlı Mahallesi’ne gelen 7 çocuklu Yağal Ailesi’nin 6’ncı çocuğu Müslüme, aynı gün 17.00 sıralarında ortadan kayboldu. En son çadır kurdukları alanın yanında oynarken görülen Müslüme’yi bulamayan ailesi, güvenlik güçlerinden yardım istedi. MÜSLÜME'NİN CENAZESİNE AİLESİ KATILMADI Arama çalışmalarının 10’uncu gününde Müslüme’den acı haber geldi. Ailesinin çadır kurduğu noktaya 7 kilometre mesafedeki Karaağaç mevkisinde, çalılıkların arasında Müslüme’nin cansız bedeni bulundu. Otopsinin ardından Müslüme’nin cenazesi, 20 Kasım’da memleketi Karaman’da toprağa verildi. Kızın cesedinin bulunduğu gün jandarma ekipleri, Müslüme Yağal’ın anne ve babasının da aralarında olduğu yakınlarını ifadeleri için İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürdü. Anneanne Müslüme Yağal, gece ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Aile, ifade işlemleri sürdüğü için Müslüme’nin cenazesine katılamadı. DEDE HASAn YAĞAL TUTUKLANDI Şüpheli sıfatıyla gözaltında 3 gece geçiren baba Mehmet, anne Selvi Yağal, kardeşleri ve dede Hasan Yağal ile diğer aile üyeleri, önceki gece adliyeye sevk edildi. Anne, baba ve kardeşlerinin aralarında bulunduğu 7 kişi, savcılık tarafından serbest bırakıldı. Dede Hasan Yağal ise tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan dede Hasan Yağal, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Müslüme’nin cinayet şüphelisi olarak tutuklanan dede Hasan Yağal’ın, küçük kızın bulunması için AKUT’un yaptığı arama çalışmalarını takip ettiği, dronla yapılan çalışmaları monitörden izlediği ortaya çıktı. Bu süreçte basın mensuplarına açıklama da yapan Hasan Yağal, “Sağ olsun devletimiz, tüm gücüyle arıyor ama yok. Çocuk çok hareketliydi, çok akıllıydı” demişti. Müslüme'nin cesedinin boyun kısmında dede Hasan Yağal'ın DNA'sının bulunduğu ancak ölüm nedeninin ne olduğunun tespit edilmediği iddialar arasında yer alıyor.
Müslüme'nin ölüm nedeni, olayı ekran başından takip eden kişiler tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyor. Henüz 3 yaşındaki kız çocuğu Müslüme'nin Mersin’in Gülnar ilçesinde kaybolması ve ardından cansız bedeninin bulunmasının ardından şüpheli sıfatıyla gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen 8 aile ferdinden dede Hasan Yağal tutuklandı. Peki, Müslüme'nin ölüm nedeni belli oldu mu? İşte, o detaylar

Müslüme'nin ölüm nedeni gündemde yer alıyor. Karaman’dan kış mevsimini geçirmek için 10 Kasım’da Mersin’in Gülnar ilçesinde 175 metre rakımlı Yanışlı Mahallesi’ne gelen 7 çocuklu Yağal Ailesi’nin 6’ncı çocuğu Müslüme, aynı gün 17.00 sıralarında ortadan kayboldu. En son çadır kurdukları alanın yanında oynarken görülen Müslüme’yi bulamayan ailesi, güvenlik güçlerinden yardım istedi.

MÜSLÜME'NİN CENAZESİNE AİLESİ KATILMADI

Arama çalışmalarının 10’uncu gününde Müslüme’den acı haber geldi. Ailesinin çadır kurduğu noktaya 7 kilometre mesafedeki Karaağaç mevkisinde, çalılıkların arasında Müslüme’nin cansız bedeni bulundu. Otopsinin ardından Müslüme’nin cenazesi, 20 Kasım’da memleketi Karaman’da toprağa verildi.

Kızın cesedinin bulunduğu gün jandarma ekipleri, Müslüme Yağal’ın anne ve babasının da aralarında olduğu yakınlarını ifadeleri için İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürdü. Anneanne Müslüme Yağal, gece ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Aile, ifade işlemleri sürdüğü için Müslüme’nin cenazesine katılamadı.

DEDE HASAn YAĞAL TUTUKLANDI

Şüpheli sıfatıyla gözaltında 3 gece geçiren baba Mehmet, anne Selvi Yağal, kardeşleri ve dede Hasan Yağal ile diğer aile üyeleri, önceki gece adliyeye sevk edildi. Anne, baba ve kardeşlerinin aralarında bulunduğu 7 kişi, savcılık tarafından serbest bırakıldı. Dede Hasan Yağal ise tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan dede Hasan Yağal, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Müslüme’nin cinayet şüphelisi olarak tutuklanan dede Hasan Yağal’ın, küçük kızın bulunması için AKUT’un yaptığı arama çalışmalarını takip ettiği, dronla yapılan çalışmaları monitörden izlediği ortaya çıktı. Bu süreçte basın mensuplarına açıklama da yapan Hasan Yağal, “Sağ olsun devletimiz, tüm gücüyle arıyor ama yok. Çocuk çok hareketliydi, çok akıllıydı” demişti.

Müslüme'nin cesedinin boyun kısmında dede Hasan Yağal'ın DNA'sının bulunduğu ancak ölüm nedeninin ne olduğunun tespit edilmediği iddialar arasında yer alıyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.