Gündem Haber Girişi: 13.11.2021 - 12:46, Güncelleme: 13.11.2021 - 13:00

Murat Kurum: 2.8 milyon konutun dönüşümü tamamlandı

 

Murat Kurum: 2.8 milyon konutun dönüşümü tamamlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bugüne kadar 2.8 milyon konutun geri dönüşümünün tamamlandığını duyurdu.
Türkiye'de ve özellikle İstanbul'da depreme dayanıksız binalar için yapılan çalışmalar devam ediyor. Devlet bu konudaki çalışmalarına devam ederken, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum konu hakkında bilgi verdi. Sık sık geri dönüşüm hakkında bilgilendirme yapan Kurum, 2.8 milyon konutun geri dönüşümünün tamamlandığını duyurdu. "54 MİLYON İNSANIMIZIN GÜVENLİ YUVALARDA YAŞAMASINI SAĞLADIK" Bakan Murat Kurum yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "Bugüne kadar 2.8 milyon konutun dönüşümünü tamamladık. Yapı denetim uygulamalarımızla beraber, 54 milyon insanımızın daha güvenli yuvalarda yaşamalarını sağladık."
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bugüne kadar 2.8 milyon konutun geri dönüşümünün tamamlandığını duyurdu.

Türkiye'de ve özellikle İstanbul'da depreme dayanıksız binalar için yapılan çalışmalar devam ediyor.

Devlet bu konudaki çalışmalarına devam ederken, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum konu hakkında bilgi verdi.

Sık sık geri dönüşüm hakkında bilgilendirme yapan Kurum, 2.8 milyon konutun geri dönüşümünün tamamlandığını duyurdu.

"54 MİLYON İNSANIMIZIN GÜVENLİ YUVALARDA YAŞAMASINI SAĞLADIK"

Bakan Murat Kurum yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Bugüne kadar 2.8 milyon konutun dönüşümünü tamamladık. Yapı denetim uygulamalarımızla beraber, 54 milyon insanımızın daha güvenli yuvalarda yaşamalarını sağladık."

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.