Gündem Haber Girişi: 23.11.2021 - 10:23, Güncelleme: 23.11.2021 - 10:23

Meteoroloji, ülke genelinde yağışlı hava açıklaması yaptı

 

Meteoroloji, ülke genelinde yağışlı hava açıklaması yaptı

Hava tahminleri raporlarında ülke genelinde yağışlı havanın hakim olduğu görülürken, yurdun belli kesimlerinde de kar yağışı meydana gelecek.
Mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklıkları, yurt genelinde yağışlı ve soğuk havaları da beraberinde getirdi. Yağışlarla birlikte barajların dolması beklenirken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü de hava durumuna ilişkin bilgilendirme yaptı. HAVA TAHMİNLERİ Rapor yayınlayan Meteoroloji, yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Adana, Mersin, Kırşehir ve Yozgat çevrelerinin yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. ÜLKEYE YAĞIŞLI HAVA HAKİM Yağışların; Marmara bölge geneli, Kıyı Ege ile Kütahya, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla çevrelerinde yer yer çok kuvvetli (51-80 kg/m2) olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor. Hava sıcaklığının batı ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.       KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI Rüzgarın ise genellikle güney zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette gece saatlerinde Marmara'nın kuzey ve batısında yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor. BAZI İLLERİN HAVA DURUMLARI Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 15 İstanbul: Çok bulutlu, sabah saatlerinde batı çevrelerinden başlamak üzere il geneli aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde il geneli ile akşam saatlerinde Anadolu Yakası'nda yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 15 İzmir: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren yerel kuvvetli olması bekleniyor. 19 Adana: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22 Antalya: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20 Samsun: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 18 Trabzon: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 18 Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 10 Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 17 23 KASIM SALI     24 KASIM ÇARŞAMBA     25 KASIM PERŞEMBE     26 KASIM CUMA     27 KASIM CUMARTESİ      
Hava tahminleri raporlarında ülke genelinde yağışlı havanın hakim olduğu görülürken, yurdun belli kesimlerinde de kar yağışı meydana gelecek.

Mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklıkları, yurt genelinde yağışlı ve soğuk havaları da beraberinde getirdi.

Yağışlarla birlikte barajların dolması beklenirken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü de hava durumuna ilişkin bilgilendirme yaptı.

HAVA TAHMİNLERİ

Rapor yayınlayan Meteoroloji, yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Adana, Mersin, Kırşehir ve Yozgat çevrelerinin yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ÜLKEYE YAĞIŞLI HAVA HAKİM

Yağışların; Marmara bölge geneli, Kıyı Ege ile Kütahya, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla çevrelerinde yer yer çok kuvvetli (51-80 kg/m2) olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Hava sıcaklığının batı ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

 

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın ise genellikle güney zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette gece saatlerinde Marmara'nın kuzey ve batısında yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

BAZI İLLERİN HAVA DURUMLARI

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 15

İstanbul: Çok bulutlu, sabah saatlerinde batı çevrelerinden başlamak üzere il geneli aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde il geneli ile akşam saatlerinde Anadolu Yakası'nda yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 15

İzmir: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren yerel kuvvetli olması bekleniyor. 19

Adana: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

Antalya: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

Samsun: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 18

Trabzon: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 18

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 10

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 17

23 KASIM SALI

 

Meteoroloji, ülke genelinde yağışlı hava açıklaması yaptı #2

 

24 KASIM ÇARŞAMBA

 

Meteoroloji, ülke genelinde yağışlı hava açıklaması yaptı #3

 

25 KASIM PERŞEMBE

 

Meteoroloji, ülke genelinde yağışlı hava açıklaması yaptı #4

 

26 KASIM CUMA

 

Meteoroloji, ülke genelinde yağışlı hava açıklaması yaptı #5

 

27 KASIM CUMARTESİ

 

Meteoroloji, ülke genelinde yağışlı hava açıklaması yaptı #6

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.