Haber Girişi: 14.07.2021 - 14:52, Güncelleme: 15.07.2021 - 03:03

MasterChef Türkiye'nin formatı resmen değişiyor! TV8'den damga vuracak karar

 

MasterChef Türkiye'nin formatı resmen değişiyor! TV8'den damga vuracak karar

Mutfak konusundaki yeteneğini kanıtlamak isteyenlerin katıldığı yarışma programı MasterChef Türkiye'nin yeni sezonu için format değişikliği kararı alınması herkesi şaşırttı.
Hem teknik hem de lezzet ve sunum açısından başarılı tabaklar çıkarmak için adaylar ter dökerken, MasterChef Türkiye 2021 için belirlenen yeni format ekran başındaki izleyenlerin dikkatini çekti. Reyting oranları açısından sağladığı başarıyla adından sıklıkla söz ettiren MasterChef Türkiye'de bu sezon yapılan format değişikliği kararını jüri üyeleri stüdyoda bizzat açıkladı. 13 Temmuz Salı tarihinde yayına giren bölümde; MasterChef Türkiye’nin 2.turunda 3’lü düellolar düzenleneceğini duyuran tecrübeli şef Mehmet Yalçınkaya, yarışmacı adaylar için bu turun kritik bir öneme sahip olduğunun özellikle altını çizdi. Yalçınkaya, "İkinci tura, üçlü düellolara hoş geldiniz. Gerçekten bu sene kıran kırana mücadeleler yaşanacağı düellolar umuyorum. MasterChef Türkiye'nin kırılma noktası burası. Burayı geçemezseniz veda ediyorsunuz" şeklinde ifadelere yer vererek bilgilendirmede bulundu. Somer Sivrioğlu da MasterChef Türkiye stüdyosunda 2021 sezonu için planlanan format değişikliğini kararını resmen açıklayarak, "Bu aslında en zor tur. Üç kişi giriyor, bir kişi çıkabiliyor sadece. Gerçi bu sene formatta bir değişiklik var. Hepimize bir hak tanındı" sözlerini kaydetti.  MasterChef Türkiye'de Jürilere ''Üst Tura Geçirme'' Hakkı! Somer Sivrioğlu yeni format hakkında merak edilen detayları paylaşarak, "En beğendiğimiz bir yarışmacıyı bir sonraki tura geçirme hakkımız var. Tabii kimi seçeceğimize bu turun sonunda karar vereceğiz" dedi. Mehmet Yalçınkaya: ''Geri Gönderebiliriz!'' Usta şef Mehmet Yalçınkaya da, "Eğer öyle bir yarışmacı varsa bu hakkı kullanacağız. Hiçbir şey yapamayan üç yarışmacıyı da geri gönderebiliriz" çıkışını gerçekleştirdi. Somer Sivrioğlu: "Birini Alsan Diğerine Yazık Oluyor!'' MasterChef Türkiye'nin jürisi Somer Sivrioğlu'nun "Bazen çok iyi iki tabak geliyor, arada fark bulamıyorsun. Birini alsan diğerine yazık oluyor. O yüzden bu değişiklikten çok mutluyum" açıklamasının akabinde diğer jüriler de alınan bu karardan ötürü memnun olduklarını ifade ettiler. 
Mutfak konusundaki yeteneğini kanıtlamak isteyenlerin katıldığı yarışma programı MasterChef Türkiye'nin yeni sezonu için format değişikliği kararı alınması herkesi şaşırttı.

Hem teknik hem de lezzet ve sunum açısından başarılı tabaklar çıkarmak için adaylar ter dökerken, MasterChef Türkiye 2021 için belirlenen yeni format ekran başındaki izleyenlerin dikkatini çekti. Reyting oranları açısından sağladığı başarıyla adından sıklıkla söz ettiren MasterChef Türkiye'de bu sezon yapılan format değişikliği kararını jüri üyeleri stüdyoda bizzat açıkladı.

13 Temmuz Salı tarihinde yayına giren bölümde; MasterChef Türkiye’nin 2.turunda 3’lü düellolar düzenleneceğini duyuran tecrübeli şef Mehmet Yalçınkaya, yarışmacı adaylar için bu turun kritik bir öneme sahip olduğunun özellikle altını çizdi.

Yalçınkaya, "İkinci tura, üçlü düellolara hoş geldiniz. Gerçekten bu sene kıran kırana mücadeleler yaşanacağı düellolar umuyorum. MasterChef Türkiye'nin kırılma noktası burası. Burayı geçemezseniz veda ediyorsunuz" şeklinde ifadelere yer vererek bilgilendirmede bulundu.

Somer Sivrioğlu da MasterChef Türkiye stüdyosunda 2021 sezonu için planlanan format değişikliğini kararını resmen açıklayarak, "Bu aslında en zor tur. Üç kişi giriyor, bir kişi çıkabiliyor sadece. Gerçi bu sene formatta bir değişiklik var. Hepimize bir hak tanındı" sözlerini kaydetti. 

MasterChef Türkiye'de Jürilere ''Üst Tura Geçirme'' Hakkı!

Somer Sivrioğlu yeni format hakkında merak edilen detayları paylaşarak, "En beğendiğimiz bir yarışmacıyı bir sonraki tura geçirme hakkımız var. Tabii kimi seçeceğimize bu turun sonunda karar vereceğiz" dedi.

Mehmet Yalçınkaya: ''Geri Gönderebiliriz!''

Usta şef Mehmet Yalçınkaya da, "Eğer öyle bir yarışmacı varsa bu hakkı kullanacağız. Hiçbir şey yapamayan üç yarışmacıyı da geri gönderebiliriz" çıkışını gerçekleştirdi.

Somer Sivrioğlu: "Birini Alsan Diğerine Yazık Oluyor!''

MasterChef Türkiye'nin jürisi Somer Sivrioğlu'nun "Bazen çok iyi iki tabak geliyor, arada fark bulamıyorsun. Birini alsan diğerine yazık oluyor. O yüzden bu değişiklikten çok mutluyum" açıklamasının akabinde diğer jüriler de alınan bu karardan ötürü memnun olduklarını ifade ettiler. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)
Yorum özelliği kapalıdır.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.