Dünya Haber Girişi: 23.11.2021 - 13:25, Güncelleme: 23.11.2021 - 13:25

Kremlin: Ukrayna'ya saldırı planı yok

 

Kremlin: Ukrayna'ya saldırı planı yok

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, son günlerde ortaya atılan iddialara değinerek Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmayı planlamadığını söyledi.
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, başkent Moskova’da gazetecilerle bir araya geldi. Dmitriy Peskov, Rusya’nın Ukrayna’yı "işgal etmeye" yönelik hazırlıklar yaptığıyla ilgili iddiaları değerlendirdi. "SALDIRMAYI PLANLAMIYORUZ" ABD ve Ukrayna basınında, Rusya’nın saldırı hazırlığında olduğuna yönelik iddiaların yer aldığına işaret eden Peskov, "Biz ise Ukrayna’nın saldırı hazırlığında olduğunu söylüyoruz. Bu, doğru anlaşılması ve yorumlanması gereken ince bir ayrımdır." dedi. Peskov, Rusya’nın herhangi birine saldırmaya yönelik bir plan hazırlamadığını savunarak, "Rusya'nın kimseye saldırmayacağını ve saldırgan planları olmadığını defalarca dile getirdik. Aksini iddia etmek ve ülkemizdeki Rus askerlerinin manevralarını bu tür planlarla ilişkilendirmek son derece yanlıştır." diye konuştu. "GERGİN DURUM KÖRÜKLENİYOR" Ukrayna’nın Donbas’a yönelik adımlarından ötürü ise endişe duyduklarını anlatan Peskov, "Minsk anlaşmalarının uygulanmasında ilerleme sağlanamaması, Avrupa'daki gergin durumu körüklemektedir." ifadelerini kullandı.
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, son günlerde ortaya atılan iddialara değinerek Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmayı planlamadığını söyledi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, başkent Moskova’da gazetecilerle bir araya geldi.

Dmitriy Peskov, Rusya’nın Ukrayna’yı "işgal etmeye" yönelik hazırlıklar yaptığıyla ilgili iddiaları değerlendirdi.

"SALDIRMAYI PLANLAMIYORUZ"

ABD ve Ukrayna basınında, Rusya’nın saldırı hazırlığında olduğuna yönelik iddiaların yer aldığına işaret eden Peskov, "Biz ise Ukrayna’nın saldırı hazırlığında olduğunu söylüyoruz. Bu, doğru anlaşılması ve yorumlanması gereken ince bir ayrımdır." dedi.

Peskov, Rusya’nın herhangi birine saldırmaya yönelik bir plan hazırlamadığını savunarak, "Rusya'nın kimseye saldırmayacağını ve saldırgan planları olmadığını defalarca dile getirdik. Aksini iddia etmek ve ülkemizdeki Rus askerlerinin manevralarını bu tür planlarla ilişkilendirmek son derece yanlıştır." diye konuştu.

"GERGİN DURUM KÖRÜKLENİYOR"

Ukrayna’nın Donbas’a yönelik adımlarından ötürü ise endişe duyduklarını anlatan Peskov, "Minsk anlaşmalarının uygulanmasında ilerleme sağlanamaması, Avrupa'daki gergin durumu körüklemektedir." ifadelerini kullandı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.