Gündem Haber Girişi: 25.11.2021 - 16:20, Güncelleme: 25.11.2021 - 16:20

Kocaeli'de yılbaşı öncesi 3.5 milyonluk sahte alkol operasyonu

 

Kocaeli'de yılbaşı öncesi 3.5 milyonluk sahte alkol operasyonu

Kocaeli'de yaklaşan yılbaşı öncesi sahte içki üretiminin önüne geçmek için çalışma başlatan jandarma ekipleri, toplamda 3.5 milyon TL değerinde malzeme ele geçirdi.
Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, hem sahte içki sebebiyle meydana gelen ölüm olaylarını engellemek hem de yılbaşında kullanılmak üzere üretilen sahte ve kaçak alkolün önüne geçmek amacıyla çalışma başlattı. Yürütülen çalışmalar kapsamında Başiskele ilçesinde bulunan bir firmanın üretim izni olmadan etil alkol üretimi yaptığı, üretilen alkollerin ise İstanbul, Bursa, Yalova ve Sakarya'ya nakledildiği belirlendi. Jandarma ekiplerinin yaptığı fiziki takip neticesinde, Gebze D-100 Tavşanlı mevkiinde bir kamyonet durdurularak arama yapıldı. SAHTE İÇKİ YAPIMINDA KULLANILACAK ÇOK SAYIDA MALZEME ELE GEÇİRİLDİ Yapılan aramada, araç içerisinde ve üretimhanede şişelenmiş ve şişelenmemiş olmak üzere toplam 6 bin 820 litre etil alkol, 90 bin adet şişe kapağı, 310 bin adet sahte marka etiket ve barkod, 25 bin adet boş şişe, 150 bin adet karton koli, 2 adet ısıtma kazanı, 2 adet 5 bin litrelik plastik tank, 1 adet şişeleme ve etiketleme makinesi ile etil alkollerin sevkiyatında kullanılan kamyonet ele geçirildi. DEĞERİ 3.5 MİLYON TL Üretimhane ve kamyonette ele geçirilen malzemelerin maddi değerinin 3.5 milyon TL olduğu öğrenildi. Üretimhanede yakalanan M.T. (32), A.M.Ş (23), ile yabancı uyruklu N.Ö. (27), A.R .(19) ve kamyonet sürücüsü Ü.A. (20) isimli şahıslar, jandarma ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili ifadesi alınan kamyonet sürücüsü Ü.A. serbest bırakılırken, diğer şahısların ifadesi sürüyor.  
Kocaeli'de yaklaşan yılbaşı öncesi sahte içki üretiminin önüne geçmek için çalışma başlatan jandarma ekipleri, toplamda 3.5 milyon TL değerinde malzeme ele geçirdi.

Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, hem sahte içki sebebiyle meydana gelen ölüm olaylarını engellemek hem de yılbaşında kullanılmak üzere üretilen sahte ve kaçak alkolün önüne geçmek amacıyla çalışma başlattı.

Yürütülen çalışmalar kapsamında Başiskele ilçesinde bulunan bir firmanın üretim izni olmadan etil alkol üretimi yaptığı, üretilen alkollerin ise İstanbul, Bursa, Yalova ve Sakarya'ya nakledildiği belirlendi.

Jandarma ekiplerinin yaptığı fiziki takip neticesinde, Gebze D-100 Tavşanlı mevkiinde bir kamyonet durdurularak arama yapıldı.

SAHTE İÇKİ YAPIMINDA KULLANILACAK ÇOK SAYIDA MALZEME ELE GEÇİRİLDİ

Yapılan aramada, araç içerisinde ve üretimhanede şişelenmiş ve şişelenmemiş olmak üzere toplam 6 bin 820 litre etil alkol, 90 bin adet şişe kapağı, 310 bin adet sahte marka etiket ve barkod, 25 bin adet boş şişe, 150 bin adet karton koli, 2 adet ısıtma kazanı, 2 adet 5 bin litrelik plastik tank, 1 adet şişeleme ve etiketleme makinesi ile etil alkollerin sevkiyatında kullanılan kamyonet ele geçirildi.

DEĞERİ 3.5 MİLYON TL

Üretimhane ve kamyonette ele geçirilen malzemelerin maddi değerinin 3.5 milyon TL olduğu öğrenildi.

Üretimhanede yakalanan M.T. (32), A.M.Ş (23), ile yabancı uyruklu N.Ö. (27), A.R .(19) ve kamyonet sürücüsü Ü.A. (20) isimli şahıslar, jandarma ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Olayla ilgili ifadesi alınan kamyonet sürücüsü Ü.A. serbest bırakılırken, diğer şahısların ifadesi sürüyor.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.