Yaşam Haber Girişi: 29.09.2021 - 15:18, Güncelleme: 29.09.2021 - 15:18

İstanbul'da taksilere denetim

 

İstanbul'da taksilere denetim

İstanbul’da birçok noktada taksicilere yönelik denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde kurallara uymayan, çalışma izni ve ruhsat süresi dolan sürücülere para cezası uygulandı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Kadıköy, Şişli ve Fatih ilçelerinde kurulan kontrol noktalarında taksicileri denetledi. Denetim kapsamında polis ekipleri, tek tek araçları durdurup sürücülerin belgelerini inceledi. Uygulama kapsamında ayrıca taksi şoförlerinin emniyet kemeri takma, taksimetre açma, trafik kurallarına uyma ve yolcu seçip seçmediklerine yönelik kontroller yapıldı. Yapılan denetimlerde kurallara uymadığı tespit edilen dört taksi sürücüsüne toplam 4 bin lira para cezası kesildi. Denetimlerde çalışma izni ve ruhsat süresi dolan üç taksi sürücüsüne para cezası uygulandı. Daha sonra üç taksi, çekici yardımıyla Yediemin Otoparkı'na götürüldü.
İstanbul’da birçok noktada taksicilere yönelik denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde kurallara uymayan, çalışma izni ve ruhsat süresi dolan sürücülere para cezası uygulandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Kadıköy, Şişli ve Fatih ilçelerinde kurulan kontrol noktalarında taksicileri denetledi.

Denetim kapsamında polis ekipleri, tek tek araçları durdurup sürücülerin belgelerini inceledi.

Uygulama kapsamında ayrıca taksi şoförlerinin emniyet kemeri takma, taksimetre açma, trafik kurallarına uyma ve yolcu seçip seçmediklerine yönelik kontroller yapıldı.

Yapılan denetimlerde kurallara uymadığı tespit edilen dört taksi sürücüsüne toplam 4 bin lira para cezası kesildi.

Denetimlerde çalışma izni ve ruhsat süresi dolan üç taksi sürücüsüne para cezası uygulandı. Daha sonra üç taksi, çekici yardımıyla Yediemin Otoparkı'na götürüldü.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.