SPOR
Giriş Tarihi : 17-01-2023 11:14

Van den Boomen Galatasaray için kulübünden izin istedi!

Transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray’ın gündemindeki yıldız isim, kariyerine Sarı-Kırmızılı forma ile devam etmek istiyor. Bu isteğini açık şekilde dile getiren başarılı oyuncu, kulübünden transfer adına izin istedi.

Van den Boomen Galatasaray için kulübünden izin istedi!

Sözleşmesi 30 Haziran'da bitecek olan Hollandalı orta saha, bonservisinde indirim yapmayan Toulouse'tan Galatasaray için izin istedi. Dünya Kupası arasında Fanatik'e konuşan ve Galatasaray'a sıcak mesajlar gönderen Toulouse'un orta sahası Van den Boomen, bu kez de Fransız medyasına yaptığı açıklamada, "Galatasaray taraftarının ilgisini hissediyorum. Her futbolcu böyle büyük bir kulüpte oynamak ister" dedi.

Galatasaray ile Van den Boomen arasındaki transfer ateşi yeniden yandı. Sarı-Kırmızılılar'ın Dünya Kupası arasından beri görüşmeleri sürdürdüğü 27 yaşındaki futbolcu, o günlerde Fanatik'e verdiği özel röportajda, Galatasaray'a sıcak mesajlar göndermişti.

Aradan geçen zamanda Cim Bom'un tecrübeli oyuncuya olan ilgisi hiç azalmadı. Sarı-Kırmızılılar, Boomen'i kış döneminde kadrosuna katmak için Toulouse'a bir teklif daha yaptı. Ancak Fransız kulübünün bonservis inadı, sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Hollandalı'yı da sonunda isyan ettirdi. Kulübünden Galatasaray'a transferi için izin isteyen Boomen, Fransız basınına flaş açıklamalar yaptı.

Gazetecilerin, "Bu transfer döneminde Galatasaray'a transfer olacak mısın" sorusuna cevap veren Branco van den Boomen, "Galatasaray mı? Çok iyi olur... Taraftarların ilgisini şimdiden hissediyorum. Henüz resmi bir anlaşma olduğunu söyleyemem. Yani ne diyeceğimi tam olarak bilmiyorum. Ancak Galatasaray çok büyük bir kulüp. Her futbolcu böylesine önemli bir kulüpte oynamak ister" ifadelerini kullandı. Özellikle Sergio Oliveira'ya alternatif veya onun yanında oynayacak kalitede bir isim arayışında olan Sarı-Kırmızılılar, bu arayışı Boomen transferiyle noktalamak istiyor.

 

AdminAdmin