GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-11-2022 15:35

Sabah yazarı: İmamoğlu rölantideydi, yeniden hareketlendi

Sabah yazarı Melih Altınok, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun YSK'ya hakaret iddiasıyla yargılandığı dava hakkında, "Rölantide yoluna devam eden İmamoğlu yeniden hareketlendi" dedi.

Sabah yazarı: İmamoğlu rölantideydi, yeniden hareketlendi

Altınok, "Ortalığı yine İmamoğlu videoları sardı" başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığında gözü olmadığına dair irade beyanı dayatmasına boyun eğmişti.

Bu zoraki desteğin ardından rölantide yoluna devam eden İmamoğlu yeniden hareketlendi.

Hakkındaki hakaret davasının yarattığı mağduriyet dalgasını bir süredir düştüğü adaylık yarışına dönmek için tepe tepe kullanıyor.

Örneğin, CHP medyası içindeki Kılıçdaroğlu taraftarı yayın organlarına ve yazarlara yönelik yaptığı operasyonlar, geleceğin patronunun kim olduğunu hatırlatmaya dair bir parmak sallama.

İmamoğlu, hükümete yakın gazetecileri Karadeniz gezisine davet etmesi bahane edilerek Genel Merkez tarafından linç edildiği dönemde tuttuğu defterleri de açtı.

Her gün CHP'li bir yazardan Ekrem Bey'in adamları tarafından nasıl tehdit edildiğine dair itiraflar geliyor.

Hırslı başkanın kendisini yeterince görmeyen Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay'ın annesinin evine zabıtaları göndermesi gibi açık hamleler görmezden gelinecek gibi değil.

İmamoğlu cephesindeki hareketlenmenin diğer bir göstergesi ise ortalığı başkanın skandal videolarının sarması.

Evet, 2019 yerel seçimlerinde uyguladığı ajans taktiğinin aynısı.

İmamoğlu'nun "İt demedim, basit dedim" tashihlerinden farkı olmayan "6'lı masanın en aktif neferi olacağım dedim, adayı olacağım demedim" şeklindeki açıklamalarına bakmayın siz...

İmamoğlu 2023 seçimleri için adaylık vaatleriyle gündeme gelirse önce Kılıçdaroğlu'nun hışmını üzerine çekeceğini biliyor. "Lanlı lunlu" cümleleri, 10 Kasım anmalarında kalkıp dans etmesi falan boşuna değil.

Yine olta atıyor.

 

AdminAdmin