GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-01-2023 13:16

Otomobil hırsızlığında yedek anahtar oyunu: Aracı çalan eski sahibi çıktı

İstanbul Esenyurt'ta yedek anahtarını saklayan eski sahibinin çaldığı lüks otomobil, parçalanmış halde bulundu. Otomobili çalan eski sahibi ile parçalayan 4 şüpheli tutuklandı.

Otomobil hırsızlığında yedek anahtar oyunu: Aracı çalan eski sahibi çıktı

İlginç hırsızlık Esenyurt'ta yaşandı. 8 Ocak'ta A.A.'ya ait park halindeki lüks otomobil çalındı. Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri otomobilin sahibi A.A.'nın detaylı ifadesini aldı. Aracı satın aldığı kişinin "kaybettim" bahanesiyle yedek anahtarını teslim etmedigi anlaşıldı.

Alıcı ile satıcının birbirlerini daha önceden tanıdıkları ve aralarında bir alacak verecek meselesi olduğu belirlendi. Bu gelişme üzerine otomobilin eski sahibi Muhammet R.Y. gözaltına alındı.

Önce suçlamaları kabul etmeyen şüpheli daha sonra alacağına karşılık elindeki anahtarı ile otomobili çaldığını itiraf etti.

Şüphelinin ifadesi doğrultusunda Ayhan G. ile otomobili parçalara ayırarak yedek parça haline getiren Gökhan Y. ve yanında çalışan bir kişi daha gözaltına alındı.

3 zanlı tutuklandı

Tamirhanede yapılan aramada aracın tamamen parçalanarak yedek parça haline getirildiği ortaya çıktı. Kupa olarak tabir edilen kaporta bölümü kesilen araç kullanılamaz hale gelmişti.

 

Daha önceden 15 suç kaydı bulunan otomobili eski sahibi, 7 suç kaydı olan Ayhan G. ve otomobili parçalara ayıran 6 suç kaydı bulunan Gökhan Y. tutuklandı.

Polis, ikinci el otomobil alacak vatandaşları yedek kontak anahtarını mutlaka teslim almaları konusunda uyardı.

 

 

AdminAdmin