GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2022 18:24

Minanur, enerji de 'Ben de varım' dedi

Avrupa umudunu Türk enerji ve doğalgaz şirketlerine bağladı

Minanur, enerji de 'Ben de varım' dedi

Türk firmaları Avrupa’nın enerji darboğazından çıkmasında adeta can simidi olurken, ihracaat şampiyonu İstanbul Altın Ons şirketler grubunun son parçası Minanur ,enerji de hem elektirik hem de doğalgaz lisansı alarak devler liginde ben de varım dedi.

Minanur Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Caner Kayar, hem petrokimya hem de enerji alanında ciddi bir finansman yaratarak çıktıkları bu yolda emin adımlarla yürüyeceklerini söyledi.

Rusya’nın Ukrayna işgaliyle birlikte Moskova yönetimine tepki gösteren ve hatta Ukrayna ordusuna silah yardımı yapan Avrupa ülkeleri, Putin’in doğalgaz vanalarını kısmasıyla büyük bir çıkmaza girdi. 

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) verilerine göre, Avrupa Birliği (AB), Rusya'dan geçen yılın temmuz ayında günlük yaklaşık 300 milyon metreküp gaz ithal ederken, bu miktar Temmuz 2022 itibarıyla 100 milyon metreküpün altına indi. Böylece, AB'nin Rusya'dan aldığı doğal gaz miktarı bir yılda yüzde 70 azaldı.

Avrupa ülkeleri yaşlı vatandaşlarını sıcak ülkelere göndermeyi dahi düşünürken, ısıtma ve aydınlatmada tasarruf için çeşitli tedbirler alırken yine çözüm Türk firmaları oldu.

AdminAdmin