SİYASET
Giriş Tarihi : 08-09-2022 11:57

Meral Akşener’le ilgili olay ‘ortak aday’ iddiası! ‘Kılıçdaroğlu’nu kastetse ismini söylerdi…’

Abdulkadir Selvi, İyi Parti'nin cumhurbaşkanı adayı tercihinin ABB Başkanı Mansur Yavaş olduğunu savundu.

Meral Akşener’le ilgili olay ‘ortak aday’ iddiası! ‘Kılıçdaroğlu’nu kastetse ismini söylerdi…’

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İyi Parti'nin cumhurbaşkanı adayı tercihinin Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş olduğunu savundu.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ortak aday için "kazanacak aday" vurgusu yaptığına dikkat çeken Selvi, "Şimdi asıl soru şu, kazanacak aday kim? Akşener kimi kastediyor. Kılıçdaroğlu’nu kastetse ismini söyler, ‘Kemal Bey’i destekliyoruz‘ derdi. Böylece tartışma biterdi. Ama İYİ Parti cephesinde ibre Mansur Yavaş’ı gösteriyor" dedi.

 

Abdulkadir Selvi yazısına şöyle devam etti:

 

"Akşener’e yakınlığı ile bilinen İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, sahada en çok duydukları ismin Mansur Yavaş olduğunu söylemişti. Son dönemde Akşener ile Yavaş arasındaki yakınlaşma dikkate alınınca Kavuncu’nun bu sözleri Kılıçdaroğlu cephesinde sarsıntıya yol açmıştı.

 

Kılıçdaroğlu’nun çıktığı her yayında Mansur Yavaş’ın isminin gündemde olmadığına, 6’lı masada uzlaşma sağlanırsa aday olduğuna dair açıklamalarından sonra İYİ Parti’den çok önemli iki açıklama geldi. Biri Yavuz Ağıralioğlu’nun doğrudan Kılıçdaroğlu’na yönelik, 'Ben aday olacağım' heveslerine milletin ümitlerinin kurban edilmemesi yönündeki uyarısıydı. Ağıralioğlu da saha da Mansur Yavaş isminin konuşulduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu’na, ‘aday olacağım hevesiyle muhalefete mensup kesimlerin ümidini söndürme’ mesajını verdi. Gazeteci Hulki Cevizoğlu, Meral Akşener ile Mansur Yavaş arasında cumhurbaşkanı adaylığının konuşulduğunu ve Yavaş’ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığında olduğu gibi partiler arasında bir konsensus olursa aday olacağını söylediğini açıkladı. Akşener’in de il başkanları toplantısında, 'Altılı masa Yavaş’ı aday göstermezse ben aday gösteririm' dediğini aktardı."

 

AdminAdmin