GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2023 10:07

Kahramanmaraş sabaha karşı 3.5 ve 4.1 büyüklüğünde depremlerle sarsıldı

6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6'lık depremlerin yaraları hala sarılamamışken, korkutan sarsıntılar devam ediyor. Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi sabaha karşı önce 3.5 şiddetinde ardından da saat 04.41'de 4,1 şiddetiyle sarsıldı.

Kahramanmaraş sabaha karşı 3.5 ve 4.1 büyüklüğünde depremlerle sarsıldı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6'lık depremler 11 ilimizde büyük yıkıma neden oldu. Depremin üzerinden 1 buçuk ay geçmişken halen bölgedeki yaralar sarılmaya çalışıyor.

SABAH KARŞI ART ARDA SALLANDILAR

Deprem bölgesinde binlerce artçı sarsıntı meydana gelirken, deprem gerçeği de kendini unutturmuyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi olan 3.5 şiddetinde deprem oldu. Bunun hemen ardından ise 4,1 büyüklüğünde bir sarsıntı daha kaydedildi. Sabaha karşı 04.41'de meydana gelen depremin 7 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

DÜN DE BOLU VE MERSİN SALLANDI

Dün öğlen saatlerinde sallanan Bolu'nun ardından akşam da Mersin'in Erdemli ilçesi Akdeniz açıklarında deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) alınan bilgiye göre saat 22.59'da merkez üssü Mersin'in Erdemli ilçesi Akdeniz açıklarında 4.3 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

 

 

AdminAdmin