GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-03-2023 21:50

İYİ Parti'den ayrılacak mı? Yavuz Ağıralioğlu'ndan ilk cevap geldi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 6'lı masadan ayrıldıktan sonra dönme kararı almasının ardından İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun 'kırgın olduğu' kulislere yansımıştı. CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, Ağıralioğlu ile telefonda görüştü, 'Ne yapmayı düşünüyorsunuz?' diye sordu. Ağıralioğlu ise 'esprili' şekilde yanıt verdi.

İYİ Parti'den ayrılacak mı? Yavuz Ağıralioğlu'ndan ilk cevap geldi

İttifak çalışmaları devam ederken liste hazırlıkları da yapılıyor. Öte yandan Akşener'in masadan ayrılıp tekrar dönmesi üzerine 'kırgın' olduğu yönünde iddialarla ilgili Yavuz Ağıralioğlu açıklama yaptı. Ağıralioğlu ile görüşen CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova telefon görüşmesini anlattı.

BAHÇELİ'NİN BAŞKAN YARDIMCISI MI OLACAK?

Canova'nın son kulis bilgileri şöyle; MHP cephesinden bu haberler teyit edilmedi. Ama Ankara'da kulislerde günlerdir konuşuyoruz. İYİ Parti'nin masayla yaşadığını kriz sonrasındaki dönüşü, oradaki milliyetçi tabanı rahatsız etmiş vaziyette. Bu zaten konuşuluyor. Sadece parti içindeki milliyetçileri değil İYİ Parti'ye oy vermeyi düşünnen taban nezdinde, seçmen nezdinde de bunun bir kırılganlık yarattığı soru işaretine sebebiyet verdiği konuşuluyor.

İşte Cumhur İttifakı cephesinde de 'İYİ Parti'den olası kopuşların adresi olabilir miyiz?' yönünde bir takım taktik hamleler görülebilir mi? Bunun üzerinden yapılan konuşmalar da tartışmalar da en son kulislere 'Devlet Bahçeli'nin başkan yardımcısı ilan edilmesi' formulüyle 'Belki milliyetçi seçmenin daha da Cumhur İttifakı'na çekebilir miyiz?' görüşlerine hakim olduğu yönünde haberler çıkmıştı.

MHP'li kaynaklarla konuştum. Bu haberleri teyit etmediler ve açıkçası bunu doğrulamadılar. 'Şu ana kadar da Bahçeli'nin başkan yardımcılığı gibi bir meseleyi konuşmadık' diyorlar.

İYİ PARTİ'DEN BAZI İSİMLER MHP'YE GEÇEBİLİR Mİ?

Bu soruma aldığım yanıt; 'Şu an için böyle bir görüşme, temas yok' şeklinde oldu.

İYİ PARTİ'Lİ AĞIRALİOĞLU NE YAPACAK?

Bugün Yavuz Ağıralioğlu'nu aradım. 'İstifa edeceğiniz söyleniyor. Ne diyeceksiniz?' diye... Ama öğrendim ki sağ ayağında bir burkulma olmuş. Ondan dolayı da bir apsesi var. Bende önce 'Geçmiş olsun' dedim. Sonra 'Ne yapmayı düşünüyorsunuz?' diye sordum. Esprili bir yanıt aldım. Aynen şunu söyledi; Sağ ayağıma basamıyorum, apse var. Sol ayağıma yaslanarak yürüyorum. Bu durumdan rahatsızım. En kısa zamanda sağımı tedavi edip güçlü şekilde ayağa kalkacağım.

AdminAdmin