GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-01-2023 15:10

"Eşcinsel arkadaşlık" sitesinden tanıştığı şahsı bıçakladı, savunması şaşkına çevirdi: Sarkıntılık etti

Adana'da 21 yaşındaki genç, eşcinsel arkadaşlık sitesinden tanışıp otomobiline bindiği şahsı bıçaklayıp 500 eurosunu gasp etti. Kısa sürede yakalanan genç, şahsın kendisine sarkıntılık ettiğini öne sürdü.

Merkez Sarıçam ilçesine bağlı Çarkıpare Mahallesi'nde, Belçika'dan Adana'ya gelen V.S. (44), burada bir 'eşcinsel arkadaşlık' sitesinden Ramazan Y. (21) ile tanıştı. İnternet üzerinden konuşan iki şahıs, bir süre sonra yüz yüze görüşmek için randevulaştı.

BIÇAKLAYIP 500 EUROSUNU ALDI

V.S. ile Ramazan Y. bir süre sonra Bülent Angın Bulvarı'nda bir araya geldi. Bir kafede alkol alan iki şahıs, daha sonra otomobil ile Çarkıpare Mahallesi'ne gitti. Otomobil içinde otururken Ramazan Y., şahsa bıçak çekerek boğazındaki çantanın kemerini kesmeye çalıştı. Bu arada kendisine karşı koyan V.S.'yi de bıçakladı. Şüpheli, içinde 500 euro olan çantayı alıp olay yerinden uzaklaştı.

BASKINLA YAKALANDI

V.S. ise yaralı halde otomobili Balcalı Hastanesine sürdü. V.S. burada tedavi altına alınırken, gasbedildiğini öne sürerek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri, zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı. Güvenlik kamerasını inceleyen polis, zanlıyı tespit edip adresine yaptığı baskınla yakaladı.

SARKINTILIK ETTİĞİNİ ÖNE SÜRDÜ

Şüphelinin ifadesinde, V.S.'nin kendisine sarkıntılık ettiğini, bu nedenle onu bıçakladığını öne sürdüğü öğrenildi. Zanlı, ifadesinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

 

AdminAdmin