GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2022 11:26   Güncelleme : 28-10-2022 16:04

Enis Yavuz Yıldırım duyurdu: Ceza ve Tevfik Evleri Genel Müdürlüğü’ne mükemmellik ödülü

Ceza ve Tevfik Evleri Genel Müdürlüğü, Dünya Cezaevleri ve Islah Birliği(ICPA)nden mükemmellik ödülü kazandı.

Enis Yavuz Yıldırım  duyurdu: Ceza ve Tevfik Evleri Genel Müdürlüğü’ne mükemmellik ödülü

Haberi Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevfik Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım twitter hesabından duyurdu.

‘Gururluyuz’ diyen Yıldırım “Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü olarak, kurumlarımızda uyguladığımız ACEP projemizle, ICPA (Dünya Cezaevleri ve Islah Birliği)’nin, “Hükümlülerin iyileştirilmesi” kategorisinde yalnızca bir ülkeye verilen, “mükemmeliyet” ödülüne layık görüldük… Gururluyuz…” ifadelerini kullandı.

 

Ödül sonrası kurumda da resmi bir açıklama yayımlandı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:


Uluslararası Islah ve Cezaevi Derneği (ICPA)’nden Genel Müdürlüğümüz’e Yeniden Suç İşlemenin Önlenmesine Yönelik Mükemmeliyet Ödülü Uluslararası Islah ve Cezaevi Derneği (ICPA), uluslararası ve kurumlararası işbirliğini geliştiren yenilikçi öğrenme platformudur.

Etkili ve insancıl ıslah ilkeleri ve uygulamalarına yönelik politika ve standartların geliştirilmesi ile uygulanmasına yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur. ICPA, dünya çapında ceza infaz kurumu sisteminde yer alan kuruluşların; bilgi paylaşımı yapma, infaz sisteminde küresel tanınırlık kazanma, yerel çalışma ve uygulamaları farklı uzmanlara sunma ve en iyi uygulama örneklerini sergileme fırsatı sunan en büyük uluslararası ıslah topluluğu ağıdır. Bakanlar Kurulunun kararı ile Şubat 2018 tarihi itibarıyla Genel Müdürlüğümüzün de üyesi olduğu Uluslararası Islah ve Cezaevi Derneği (ICPA) faaliyetlerine pek çok kez katılım sağlanmıştır.

Yılda bir düzenlenen ve tüm dernek üyesi ceza infaz kurumları üst düzey yöneticilerinin katılım gösterdiği ve bu yıl 24’üncüsünün 23-28 Ekim 2022 tarihleri arasında Amerika’nın Florida Eyaletinde bulunan Orlando şehrinde gerçekleştirildiği Yıllık Konferans’a Genel Müdürlüğümüzü temsilen Genel Müdürümüz Sayın Enis Yavuz YILIDIRM ile Genel Müdür Yardımcımız Sayın Fatih GÜNGÖR katılım sağlamıştır. Bu seneki konferansa, 74 ülkeden ceza infaz kurumlarının üst düzey yöneticileri ve bu alanda çalışan bilim adamlarından oluşan 600’ün üzerinde kişinin katılım sağladığı cezaların infazı alanındaki konferansta, dünyanın en modern infaz sistemlerine ev sahipliği yapan ülkelerin projelerinin de yarıştığı sekiz farklı alanda mükemmeliyet ödülü verilmiştir. Proje seçiminde özel bir seçim kurulu görev almış ve dünyadaki bütün infaz sistemlerine örnek olabilecek ölçekteki projeler titizlikle seçilmiştir.

26 Ekim 2022 tarihinde söz konusu ödül değerlendirilmesine ilişkin gerçekleştirilen Gala Törenin’de ödüller sahipleriyle buluşmuştur. Tüm dünya genelinde ceza infaz alanındaki projelere verilen en prestijli ödül niteliği taşıyan mükemmeliyet ödülleri kapsamında, bu sene yapılan değerlendirmede yeniden suç işlenmesinin önlenmesi alanındaki mükemmeliyet ödülüne, Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen (ACEP) Akıllı Teknolojilerin Ceza İnfaz Kurumlarına Entegrasyonu Projesi ile Türkiye layık görülmüştür.

AdminAdmin