GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-03-2023 14:34

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Finlandiya'ya verdiğimiz sözün gereğini yerine getireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya'nın NATO üyeliği ile ilgili, "Finlandiya Cumhurbaşkanı ile görüşüp verdiğimiz sözün gereğini yerine getireceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Finlandiya'ya verdiğimiz sözün gereğini yerine getireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Finlandiya'nın NATO üyeliği konusuna değindi.

Erdoğan, "Finlandiya Cumhurbaşkanı ile görüşüp verdiğimiz sözün gereğini yerine getireceğiz." dedi.

Cumhur İttifakı'nın genişleyip genişlemeyeceği sorusuna da yanıt veren Erdoğan, "Takip edin, gelişmeleri göreceksiniz, duyacaksınız" diye konuştu.

Finlandiya Cumhurbaşkanı Türkiye'ye geliyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Niinistö, Erdoğan'ın daveti üzerine 16-17 Mart'ta Türkiye'ye çalışma ziyareti gerçekleştirecek.

17 Mart Cuma günü İstanbul'da yapılacak görüşmelerde, Türkiye-Finlandiya ilişkileri tüm veçheleriyle gözden geçirilecek, işbirliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

Görüşmelerde ikili ilişkilerin yanı sıra, NATO Madrid Zirvesi marjında imzalanan Üçlü Muhtıra temelinde Finlandiya'nın NATO'ya üyelik başvurusu, Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri ile güncel bölgesel ve küresel meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunulması da öngörülüyor.

 

AdminAdmin