GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-10-2022 16:35

Çekya'da tarihi anlar! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev ve Paşinyan'ı bir araya getirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile Çekya'da bir araya getirdi. 3 ismin masada konuştuğu anlar ziyarete damga vurdu.

Çekya'da tarihi anlar! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev ve Paşinyan'ı bir araya getirdi

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 27 AB üyesi ve 17 davetli ülkeyle beraber ilk kez toplanacak Avrupa Siyasi Topluluğu Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Prag'a gitti.

 

MASADA SOHBET ETTİLER

Ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

ERDOĞAN VE PAŞİNYAN "GÖRÜŞEBİLİRİZ" DEMİŞTİ

Paşinyan parlamento konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Prag'da görüşme ihtimaline ilişkin, ''Türkiye Cumhurbaşkanı ile de bir görüşme planlanıyor. Bunun olasılığı ile ilgili daha önce bildirmiştik" demiştir. Erdoğan da, Prag'da Paşinyan ile görüşme ihtimalinin olduğunu dile getirmişti.

4'LÜ ZİRVE GERÇEKLEŞECEK

Bugün zirvede Paşinyan, Aliyev, AB Komisyonu Başkanı Charles Michel ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron dörtlü toplantı gerçekleştirecek. Paşinyan bu zirve için parlamento konuşmasında, ''Esasen genel barış gündemi tartışmasına uyan ana toplantılar olacak" açıklamalarını yapmıştı.

 

AdminAdmin