GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-11-2022 16:59

Bursa'da sahte içkiden zehirlenme şüphesiyle ölenlerin sayısı 6'ya çıktı

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde sahte içkiden zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırılan bir kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölenlerin sayısı 6'ya yükseldi.

Bursa'da sahte içkiden zehirlenme şüphesiyle ölenlerin sayısı 6'ya çıktı

Sahte içki içtikten sonra kaldırıldığı Bursa Yüksek İhtisas Hastanesi'nde tedavisi devam eden E.S. yaşamını yitirdi. Ş.C., E.O, N.Ç, F.İ. ve M.A'nın ardından E.S'nin de ölümüyle hayatını kaybedenlerin sayısı 6 oldu.

K.İ, B.D, R.Ç, B.M, C.T. ve M.A'nın tedavileri ise Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çekirge Devlet Hastanesi'nde sürüyor, M.K. ve F.Ü. ise taburcu oldu.

Tedavisi süren kişilerden birinin entübe edildiği ve hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

 

Olay

Piremir ve Akçağlayan mahallelerinde 13 Kasım'da alkol aldıktan sonra fenalaşmaları nedeniyle kaldırıldıkları Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çekirge Devlet Hastanesi'nde, sahte içkiden zehirlendikleri şüphesiyle tedaviye alınan 14 kişiden 3'ü müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, sahte içki üretiminde kullanılan ve metil alkol olduğu değerlendirilen maddeyi Bursa'da F.İ. ile sattığı ileri sürülen R.A'yı gözaltına almıştı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri ise içkileri kargo yoluyla İzmir'den R.A'ya gönderdiği tespit edilen O.Y'yi yakalamıştı.

 

Adliyeye sevk edilen iki şüpheli, çıkarıldıkları nöbetçi hakimliklerce tutuklanmıştı.

 

AdminAdmin