GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-09-2022 16:39

Burçlar aleminin ‘en’leri belli oldu! İşte burçların dikkat çeken özellikleri…

Burçların özellikleri herkes tarafından oldukça merak ediliyor. Bazı burçlara sahip kişiler çekici özelliği ile ön plandayken bazıları ise tatlı diliyle dikkat çekiyor. Kimisi buram buram samimiyet kokuyor, kimisi de çalışmayı çok seviyor. Bazıları doğal güzelliğiyle mest ediyor, bazıları da arkadaş seçiminde oldukça hassas. İşte burçlar aleminin ‘en’leri…

Burçlar aleminin ‘en’leri belli oldu! İşte burçların dikkat çeken özellikleri…

Hayatta herkes şanslı olamayabiliyor. Kimisinin işleri hep yolunda giderken, kimisi de işinin düzgün ilerlemesi için ne kadar çabalarsa çabalasın bir aksilikle karşılaşıyor. Peki, en şanssız burç hangisi?

 

İKİZLER BURCU

İkizler burcu olanlar genellikle çevrelerinde çok sevilir. Aşırı sosyal oldukları için herkesle çok kolay arkadaşlık kurabilme becerisine sahiptirler. Ancak ikizler burcuna mensup olan kişiler hayatta bazı konularda çok fazla şanssız olabiliyor. İkizler burcunun aşk ve iş hayatı hiçbir zaman istediği gibi gitmez. Hayatta bir şeyleri başarabilmek için hep çok çalışmaları ve ekstra çaba göstermeleri gerekebilir. Değişken fikirleri, onların çok kararsız olmalarına neden olabilir. Bu sebeple hedefledikleri yolda yürümekte zorlanırlar.

BALIK BURCU

Balık burcu astroloji dünyasındaki en hassas ve duygusal burçlar arasında ilk sırada yer alır. Hayat boyu her zaman gerçek sevgiye ihtiyaç duyan balık burçları özellikle aşk konularında çok şanssız olur. Balık burçları hiçbir zaman kendileri gibi hassas, duyarlı ve herkesi çok sevebilen, istediği gibi birini bulamaz. Kendisi o kadar hayat ve sevgi doludur ki, bu konuda kimse onlarla yarışamaz. Balık burçları negatif duyguları sebebiyle de hayat boyu şanslı olamıyor.

YENGEÇ BURCU

Yengeç burcu olan kişiler, aşırı duygusal ve hassas yapılarıyla dikkat çeker. Onlara karşı yapılan ufacık bir düşüncesiz davranışa bile her an üzülebilir ve kırılabilir. Yengeç burçları hayatın getirdiği olaylara karşı pek hazırlıklı olamaz. Genellikle içine kapanır ve mücadele etme gücünü kendinde bulamaz. Bu sebeple kendi şansını oluşturmak konusunda oldukça zorlanır. Yengeç burçları aşk ve iş hayatında hayal ettiği başarıyı ve huzuru yakalamakta zorlanır. Bu sebeple en şanssız burçlar listesinin başlarında yerini alır.

 

Güzel olmakla çekici olmanın arasında dağlar kadar fark var. Güzellik sonradan da olabilecek bir şey iken, çekici olmak doğuştan gelen bir şeydir. Bir ortama girdiğinizde tüm dikkatleri hiçbir şey yapmadan üstünüze çekebiliyorsanız, bir şey anlatırken insanlar sizi pür dikkat dinliyorsa enerjiniz sayesinde insanları etkiniz altına alıyorsunuz demektir. İşte bunları en çok yapabilen burçlar...

 

ASLAN BURCU

En çekici burçlar denildiğinde akla hiç şüphesiz aslan burcu gelir. Aslan burcunun karşı konulamaz bir çekiciliği ve aurası vardır. Bakışları, sözleri, yürüyüşü bile dikkat çekicidir. Aslan burcuna sahipseniz bütün bunların farkında olun ve ona göre davranın. Aslan burcu havalı, özgüvenli, asil ve iddialı duruşuyla dikkat çeker. Bir ortamda Aslan burcu olan birini fark etmemek imkansızdır. Aslan burcu olanlar sadece görüntüsüyle değil tavırlarıyla da çok çekici bulunur. Sıcakkanlı, enerjik ve eli açık davranır. Dost canlısı tavırları sebebiyle herkesi etrafında toplar.

OĞLAK BURCU

Oğlaklar, mantıksal düşünceleriyle herkesin ilgisini çeker. Tek başlarınayken bile dimdik duruşları sayesinde etrafındaki kişiler tarafından hemen fark edilir. Bakımlı olduğu ve uyumlu giyinmeyi sevdiği için de beğenileri üzerinde toplayabilir. Ayrıca özgüveni ve cesareti sayesinde farklı şeyleri denemekten çekinmez. Bu sayede herkesten farklı olur ve yine dikkatleri üzerine çeker. Düşünceleri ve söyledikleri, insanları çok etkiler. Ayrıca kolay manipülasyon yeteneğine de yüksek enerjisi sayesinde sahiptir.

TERAZİ BURCU

Terazi burcuna sahip kişiler daha duygusaldır. Bakışları sayesinde etkisi altına alamayacağı hiç kimse yoktur. Astrolojide en güzel ve çekici burçlar arasında yer alan terazi burcuna sahip kişiler genellikle fiziksel özellikleriyle de hemen tüm dikkatleri üzerine çeker. Terazi burçları her zaman bakımlı ve zarif görünür. Konuşması ve duruşuyla herkesin aklını başından alabilir. Tüm gözler her zaman terazi burcunun üzerindedir. Her ortamda nasıl davranması gerektiğini çok iyi bildiği için de çokça takdir görür.

 

Bazı burçlar vardır ki yüksek enerjileri sayesinde her istediklerini yaptırır ve bakışları büyük anlam taşır. Yüksek enerjileri sayesinde karşısındaki kişiyi kolaylıkla etkilemeyi başaran bu burçlar, bir bakışlarıyla bile istedikleri kişiyi kendine bağlayabilir ve etrafında pervane yapabilir. Bu burçlardan biriyle karşılaştığınız takdirse, etkisi altına girmemeniz söz konusu bile değil. Bir ortama girdiğinizde tüm dikkatleri hiçbir şey yapmadan üstünüze çekebiliyorsanız, bir şey anlatırken insanlar sizi pür dikkat dinliyorsa enerjiniz sayesinde insanları etkiniz altına alıyorsunuz demektir. İşte bunları en çok yapabilen burçlar...

 

ASLAN BURCU

En çekici burçlar denildiğinde akla hiç şüphesiz aslan burcu gelir. Aslan burcunun karşı konulamaz bir çekiciliği ve aurası vardır. Bakışları, sözleri, yürüyüşü bile dikkat çekicidir. Aslan burcuna sahipseniz bütün bunların farkında olun ve ona göre davranın. Aslan burcu havalı, özgüvenli, asil ve iddialı duruşuyla dikkat çeker. Bir ortamda Aslan burcu olan birini fark etmemek imkansızdır. Aslan burcu olanlar sadece görüntüsüyle değil tavırlarıyla da çok çekici bulunur. Sıcakkanlı, enerjik ve eli açık davranır. Dost canlısı tavırları sebebiyle herkesi etrafında toplar. Bakışlarıyla çok şey ifade edebilen aslan burcu insanı için karşısındakini etkisi altına alması çok da zorlayıcı bir durum değildir.

BAŞAK BURCU

Başak burcu insanının zeki tavırları ve mantıklı hareketleri, çevresindeki insanları rahatlıkla etkilemesini sağlayacak ve onları vazgeçilmez kılacaktır.  Başak burcu insanının kendine has bir çekiciliği ve aurası vardır. Karşı koyulamaz enerjisi sayesinde size istediğini kolayca yaptırabilir ve kendinizi sürekli onu düşünür halde bulabilirsiniz. Bir başak burcuyla flört ediyorsanız hiç şüpheniz olmasın ki kısa süre içinde onun etrafında pervane olacaksınız. Aynı zamanda eğlenceli bir kişiliğe sahip olan başak burçlarının mizah seviyesi de oldukça gelişmiştir. Yaptığı esprilerle de sizi güldürecek ve üzerinizde daha çok etki bırakacaktır.

OĞLAK BURCU

Oğlaklar, mantıksal düşünceleriyle herkesin ilgisini çeker. Tek başlarınayken bile dimdik duruşları sayesinde etrafındaki kişiler tarafından hemen farkedilir. Bakımlı olduğu ve uyumlu giyinmeyi sevdiği için de beğenileri üzerinde toplayabilir. Ayrıca özgüveni ve cesareti sayesinde farklı şeyleri denemekten çekinmez. Bu sayede herkesten farklı olur ve yine dikkatleri üzerine çeker. Düşünceleri ve söyledikleri, insanları çok etkiler. Ayrıca kolay manipülasyon yeteneğine de yüksek enerjisi sayesinde sahiptir.

 

Bazı burçlar karakterleri gereği oldukça soğuk ve samimiyetsiz olurken, bazıları ise buram buram samimiyet kokar. İşte her alanda samimi duygularını hissedeceğiniz burçlar…

 

YAY

En sempatik burçların başında gelir. Herkese karşı sıcakkanlıdır. Neşeli tavırlarından ötürü genelde çevresinde sevilen bir tiptir. Yay burcu olmanın verdiği yaşam sevgisi en büyük motivasyon sebeplerinden biridir. Geleceğe hep iyimser bakıp, olumsuz hadiselerin moralini bozmasına izin vermezler. Her yeni güne aynı umut ve hevesle uyanırlar. Bu pozitif enerjilerini başka insanlara da yansıtırlar. İnce ve zekice esprileriyle en sıkıcı ortamları bile şenlendirirler. İş ortamında, okulda veya özel hayatında aynı eğlenceli tavrını yansıtırlar.

BALIK

Zodyak’ın melek burcu olarak gösterilebilir Balık burçları. Oldukça duygusal ve merhametlidirler. Derin vicdanınla yelkenleri çabucak suya indirmeleri ile bilinir. Başı sıkışanın yardım isteyeceği ilk kişilerdendirler. Empati yetenekleri gelişmiş olduğundan karşısındakinin yerine kendini koyar ve onun ruh halini anlayabilirler. Depresif yönleri olsa da bunun zararını kendine yansıtmazlar. Çevresindekilere karşı hep yardımsever bir tavırla yaklaşırlar. İnsanlara çabuk kanmak gibi negatif bir özellikleri vardır ama aptal yerine konmaya da çok bozulurlar. Bu özelliklerinin sebebi herkesi kendileri gibi iyi niyetli sanmalarından kaynaklanır.

TERAZİ

Bir diğer güler yüzlü burç ise Venüs gezegeninin etkisindeki Terazi burcudur. Kibarlık ve zariflik bu kişilerin doğanda var. Huzur onlar için oldukça önemli olduğu için “Aman ağzımızın tadı kaçmasın.” diyerek kavga ve gürültüden uzak durmaları hiç şaşırtıcı olmaz. Bulundukları ortamlarda gerginlik çıkmaması için ellerinden geleni yapar, arabuluculukla sorunları tatlıya bağlarlar. Görgülü ve ince düşünceli insanlardandırlar. Bu kadar kibar olmaları bazen eleştirilse de bu kişiler yaşama dair her detayı güzelleştirmeye çalışırlar. İnsanlara karşı sıcakkanlı ve ince tavırlarla yaklaşır, olumlu diyaloglar kurar, görüşmeleri tatlı bir şekilde sonlandırırlar. Medeni üsluplarıyla kendilerini sevdirirler. Uzlaşı için gerekirse kendi fikirlerinden taviz verirler. Karşısındakinden kabaca muamele görseler bile nezaketlerini bozmazlar. Tatlı dilleri yılanı bile deliğinden çıkaracağına inanırlar.

 

İş hayatındaki herkes kendinden bir şeyler vererek ve disiplinli bir şekilde çalışmaz. Ancak bazı insanlar da işini çok sahiplenir ve başarılı olmak için elinden ne geliyorsa yaparlar. Onlar için kariyer basamaklarını bir bir çıkmak önemlidir. Peki Astrolojide de çok çalışkan olan burçlar hangisi?

 

OĞLAK BURCU

Oğlak burcuna mensup insanlar tam bir işkoliktir. Onlar iş hayatını özel yaşamlarından daha ön planda tutar. İş yerinde halletmek zorunda olduğu tüm zor işleri rahatlıkla çözer. Her zaman planlı ve programlı olarak hareket eder. Disiplinli yapıları onları başarıya götürür. Daha doğrusu, başarıyı ayağına getirir. Oğlak burçları her zaman iş konusunda en iyisi olmak ister. Bunun için gece gündüz demeden çalışabilir. Bu sebeple oğlak burçları asla yerinde saymaz, devamlı ilerler.

ASLAN BURCU

Aslan burcu olan kişiler iş hayatını oldukça önemser. Her zaman başarılı olmak ve zirveye çıkmak onlar için önemlidir. Ayrıca tüm dikkatlerin üzerinde olmasına da bayılır, takdir edilmeyi çok sever. Aslan burçlarının iletişimi kuvvetlidir. Bu özelliği sayesinde iş hayatında çok sevilir. Asla zor işlerden kaçmazlar. Hatta herkese yardımcı olmak isterler. Aslan burçları, yönetici olmayı ister. Doğuştan gelen lider özelliği sayesinde bu konuda başarılı olur.

KOÇ BURCU

Koç burcu olan insanlar genellikle çok azimli ve hırslı insanlar olur. Gerek özel, gerekse iş hayatında her zaman en iyisi olmak için çalışırlar. Koç burçları pratik çözümleriyle ve insanları kolayca motive edebilme yeteneği sayesinde, iş hayatının aranılan insanları olur. Onlarla çalışmak çok keyifli olur. Ayrıca hırslı yapılarından dolayı da başarılı bir iş insanıdır.

AKREP BURCU

Akrep burçları, özellikle iş hayatında rekabete bayılır. Her zaman diğer insanlardan daha iyi olduğunu kanıtlamak için sürekli çalışırlar. Onlar etrafındaki tüm detayları çok iyi görebilir. Bakış açıları farklı ve detaycı olduğu için her zaman bir adım öndedirler. Akrepler, doğuştan çalışkan burçlar arasındadır. Bir akrep burcunu çalışmadan görebilmeniz mümkün değildir.

 

Bazı insanlar, herhangi bir ortama girdiklerinde enerjileri sayesinde hemen fark edilirler. Onların bu doğuştan gelen çekiciliği ve güzelliği, tüm bakışların hemen üzerlerine çeker. Burçlar dünyasında da güzelliği ve zarafetiyle tüm gözleri üzerinde toplayan o üç burç, girdiği her ortamda fark ediliyor.

 

TERAZİ BURCU

Terazi burcuna mensup olan kişiler, girdiği her ortamda genellikle fiziksel özellikleriyle hemen tüm dikkatleri üzerine çeker. Terazi burcu olan kişilerin fiziksel ölçüleri çok uyumludur. Eğer sizin de çevrenizde fiziksel anlamda orantılı kişiler varsa, bu kişilerin terazi burcundan olma olasılığı yüksektir. Temiz ve dikkat çeken yüzü ile bedeni arasındaki uyum hemen fark edilir. Güzelliğiyle çok fazla dikkat çeken teraziler, her zaman bakımlı ve hoş göründükleri içinde hemen tüm bakışları üzerine toplar. Zarafetleri ise ortamdaki bütün ilginin onlarda toplanmasını sağlar.

ASLAN BURCU

Aslan burcu olan kişilere, doğuştan gelen asil duruşu ve yaydığı çekici enerji sayesinde herkes hemen hayran olur. Aslan burcu olan kişilerin tatlı dilleri ve kendilerine has üslubu onların hemen dikkat çekmesini sağlar. Enerjisiyle bulundukları ortamda adeta neşe saçan aslan burçları cazibeli ve güzel burçlar arasında yer alır. Onlara karşı koymak çok zordur. Bakışlarıyla aklınızı başınızdan alabilir. Aslan burcunun sosyal oluşu ve aynı zaman da kendinden emin duruşundan herkes çabucak etkilenebilir. Kimi zaman insanlar, onların bu özelliklerini kıskansa da bu duruş en çok aslan burçlarına yakışıyor.

 

BAŞAK BURCU

Başak burcu insanlar, olağanüstü bir enerjiye ve saf güzleliğe sahiptirler. Zekice konuşmaları, güzellikleri ve güzel gülüşleriyle herkesi kendine aşık edebilir ve tek bir sözüyle, insanlar üzerinde büyük bir etki oluşturabilirler. Bir ortama girdiğinizde, kendinizi alıkoyamadan birine karşı yöneldiğinizi hissediyorsanız, o kişinin başak burcu olma ihtimali çok yüksektir. Başaklar, yüksek auraları sayesinde herkesi etkileyebilir, güzellikleri ve zerafetleri sayesinde tüm gözleri üzerine çekebilir. Ayrıca akıllı ve mantıklı oluşu sayesinde de herkesi kendine hayran bırakması onlar için işten bile değil...

 

Bazı insanların konuşma becerisi diğerlerine nazaran daha gelişmiştir. Her durumda konuşmalarını istedikleri sürece iyi veya kötü olarak şekillendirebilirler. Bu insanlarla sohbet etmek veya dertleşmek içinizi rahatlatır ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. İşte en tatlı dilli 3 burç...

 

TERAZİ BURCU

Terazi burcu olan insanlar çok iyi arabulucu olurlar. Çevresindeki her şeyi çok iyi gözlemleyebilme becerisine sahip olan terazi burçları, kendilerine ilgi gösteren insanlarla vakit geçirmeyi çok sever. Bu nedenle çatışmadan kaçınma nitelikleri ve benzer insan gruplarıyla vakit geçirmek istemelerinden dolayı çok doğal ve çok tatlı konuşurlar. Herkesle iyi anlaşmaya çalışırlar. Onların pozitif mesajları ve konuşmaları herkese güç verir. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız ve psikolojik olarak çöktüğünüzü düşünüyorsanız bir teraziyle sohbet edin ve sıkıntınızı anlatın. Kısa süre içinde sizi kendinize getirecektir.

İKİZLER BURCU

 

İkizler burcu, birisiyle konuşurken genellikle inisiyatif almaya çok hevesli olur. Çevrelerindeki insanlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmayı ister ve bunun için çaba gösterir. Çok dışa dönük olduklarından dolayı, birisini etkileme ve konuşma sanatını çoktan öğrenmişlerdir. İkizler burcu, birini etkilemek için mutlaka tatlı dilini kullanır. Adeta sihirli sözcüklerle herkesi çok kolay bir şekilde etkiler ve kendine çeker. İkizler burcu ile sohbet ettiğinizde genelde zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. Akıcı ve keyifli sohbetiyle size sıkıntı ve stres haline getirdiğiniz şeylerden hemen uzaklaştırabilir.

BALIK BURCU

Balık burçlarının empati duyguları çok gelişmiştir. Durum böyle olduğu için de genellikle çevrelerindeki insanlara sürekli ve her konuda yardım etmek isterler ve bunu kendilerine bir görev olarak görürler. Bu nedenle sözcüklerini özenle seçerler ve insanları her zaman motive eden konuşmalarda bulunurlar. Başkalarına karşı iyi ve nazik davranarak ve onların sevgisini kolaylıkla kazanırlar. Çevresindeki herkese karşı çok tatlı dilli olan balıklar ile hoş sohbetler yapabilir ve hoş zamanlar geçirebilirsiniz.

 

Bazı kişiler insanlarla çok kolay samimiyet kurabilirken, bazıları da mesafeli durmayı tercih eder. Bu kişiler hayatına çok zor insan alırlar ve arkadaşlarını özenle seçerler. Soğuk yapılarının altında çok samimi bir kişilik vardır. Ancak bunu, sadece onları yakından tanıyanlar bilir. İşte o 3 burç...

 

BOĞA BURCU

Boğa burcu insanı çok ağır başlı olur ve bu tavrıyla bilinir. Yeni tanıştığı insanlarla hemen samimiyet kurmaktan uzak durur. Boğa burcunu sadece yakından tanıyanlar, onun hakkında gerçek bilgilere sahibi olabilir. Boğa burçları genellikle hayatın keyfini çıkarmak ister ve yanında az ve öz olacağını düşündüğü kişilerle dostluklar kurar. Boğa burçları ne kadar mesafeli görünse de onlarla saatlerce sohbet edebilir ve gezebilirsiniz. Çekingenliğini ve üşengeçliğini kıracak bir arkadaş, içindeki samimi ve eğlenceli kişiyi ortaya çıkarmak için yeterli olur. Boğalarla tanıştığınız zaman sizi hemen hayatına almasını beklemeyin. Sizi hayatına aldıysa da çok ayrıntılı düşünerek aldığını bilin.

BAŞAK BURCU

 

Başak burcunu dışarıdan ilk göründüğünüzde ilk olarak, ne kadar eleştirel bakışlara sahip olduğunu hissedersiniz. Temkinli ve dikkatli tavırları herkesin hemen dikkatini çeker. Aşırı detaycı olan başaklar, her hareketinizi değerlendirecektir. Başak burcu ile samimiyetiniz ilk karşılaşmada pekişmeyebilir. Başak burçları ile vakit geçirmeniz ve onu tanımanız gerekir. Zira eleştirel halleri, kendi ellerinde olan bir şey değil. Hayatına insan dahil etmek konusunda, her konuda olduğu gibi çok detaycı ve özenli davranırlar.

ASLAN BURCU

Aslan burcu insanı için toplumdaki yeri ve gösterdiği imaj çok önemlidir. Genellikle çevresindeki insanlardan daha havalı görünmeyi sever. Aslan burçları kendine oldukça fazla güvenir. Kendini dış dünyaya bu şekilde tanıtırken, ilk görüşmelerde kendileri hakkında yanlış izlenim verebilirler. Aslan burcu olanlar aslında özünde samimi ve sıcakkanlı insanlardır. İhtiyacı olan birini gördüğünde hemen yardımcı olur. Yufka yürekli olduğu için çok sağlam dostluklar kurar. Fakat hayatına insan almak konusunda oldukça seçicidir. Herkese hemen ısınamaz ve 'arkadaşım' diyemez.

 

AdminAdmin