GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-01-2023 11:06

Adıyaman'da kaçırılan 4 yaşındaki çocuk Şanlıurfa'da bulundu

Adıyaman'da evinin önünde oynarken kaçırıldığı anlar güvenlik kameralarına yansıyan 4 yaşındaki kız çocuğu, yaklaşık 10 saatlik çalışmaların ardından Şanlıurfa'da bulundu.

Adıyaman'da kaçırılan 4 yaşındaki çocuk Şanlıurfa'da bulundu

Barbaros Hayrettin Mahallesi'nde yaşayan Suriye uyruklu aile, 4 yaşındaki kızları Hele Usu hakkında güvenlik güçlerine kayıp ihbarında bulundu.

 

Bunun üzerine çevrede inceleme başlatan polis ekipleri, güvenlik kamerası kayıtlarında küçük kızın 37 yaşındaki zihinsel engelli S.A. tarafından kaçırıldığını tespit etti.

Otostop çekerek Şanlıurfa'ya gitmişler

Engelli kişinin küçük Hele ile Adıyaman-Gölbaşı kara yolunda bir süre yürüdüğü daha sonra da otostop yaparak Şanlıurfa'ya doğru gittikleri tespit edildi.

Polis, bu tespit üzerine küçük kızı bulmak için Adıyaman kent merkezi ve Şanlıurfa'da arama-tarama çalışmalarına başladı.

Küçük kız 10 saat sonra bulundu

Ekipler, yaptıkları yaklaşık 10 saatlik çalışmanın ardından Hele Usu ile S.A'nın Şanlıurfa'daki tarihi Balıklıgöl'de bulunduğunu saptadı. Buraya yönlendirilen ekipler, kısa süre içerisinde kız çocuğunu bulup korumaya, şüpheliyi de gözaltına aldı.

Çocuk Şubesi ekiplerince Balıklıgöl yerleşkesi yakınlarındaki bir restorana götürülen Usu'ya, polislerce yemek ikram edildi.

Kız çocuğunun işlemlerinin ardından çocuk şubesi polislerinin refakatinde Adıyaman'a götürülerek ailesine teslim edileceği öğrenildi.

Şüpheli S.A. da işlemleri için Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

 

 

 

AdminAdmin