Gündem Haber Girişi: 22.11.2021 - 12:26, Güncelleme: 22.11.2021 - 12:26

FETÖ'nün 'mahrem abileri', sadakatli öğrencileri TSK'ya yönlendirdiklerini anlattı

 

FETÖ'nün 'mahrem abileri', sadakatli öğrencileri TSK'ya yönlendirdiklerini anlattı

Operasyonlarda gözaltına alınan ‘mahrem abiler’, itiraflarında örgütün öğrencileri askeri okul sınavlarına girmeleri için ailelere ikna turuna çıktıklarını anlattı.
Konya’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile mücadele kapsamında çalışmalar aralıksız sürüyor… Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde, bu yıl gözaltına alınıp İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde ifade veren ve örgüt içinde sözde ‘bölge talebe mesul’ olan A.A, Manisa'da üniversite okuduğu dönemde örgüte ait evlere gelen ortaokul çocuklarıyla ilgilendiğini beyan etti. Bazı öğrencilerin kendisine gerçek isimlerini söylemediğini belirten A.A, ilgilendiği iki öğrenciyle ilgili bilgi verdi. ASKERİ OKUL SINAVLARINA GİRMELERİ İÇİN TEŞVİK “Bu kişilerin kod isimlerini 'Ali' ve 'Ömer' olarak hatırlıyorum. İki öğrenci de liselere geçiş sınavına hazırlanıyordu.” ifadelerini kullanan itirafçı A.A, bu süreçte evde bulunan bölge ortaokul mesulü M.K'nin, çocukları askeri okul sınavlarına girmeleri yönünde teşvik ettiğini anlattı. AİLELERİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ A.A., sadakatli öğrencilerin askeri okul tercih etmemesi durumunda aileleriyle görüşmeler yaptıklarını ve evlerini ziyaret ettiklerine dikkati çekti. “ÇOCUKLAR ASKER OLMAK İSTEMEDİ” A.A, "Bu iki çocuğun da askeri okul istemediklerini söylediklerini hatırlıyorum. M.K'nin, bu öğrencilerin aileleriyle konuşarak askeri okul sınavlarına girmeleri için ikna çalışmaları yaptığını ancak bir sonuç alamadığını hatırlıyorum. Askeri okula girmeleri için çok uğraştı ancak çocuklar asker olmak istemedi." beyanında bulundu. "ÖĞRENCİNİN AİLE BASKISIYLA ASKERİ OKULA GİTTİĞİNİ BİLİYORUM" Yine bu yıl gözaltına alınıp etkin pişmanlık yasasından faydalanarak itirafçı olan ve örgütün sözde ‘bölge talebe mesulü’ olan A.H. de 2010 yılında Konya'da üniversite okuduğu dönemde evde kalan iki lise öğrencisinin askeri okul sınavını kazandığını ifade etti. “AİLESİNİ ASKERİ OKULA GİTME YÖNÜNDE İKNA ETTİLER” Bu öğrencilerin yapı içinde doktor olarak görev yapan 'Metin' kod adlı M.Ç. ile görüşmeye geldiklerini belirten A.H, ifadesinde şunları kaydetti: "Anladığım kadarıyla M.Ç., çocuklarla askeri okul süreciyle ilgili görüşmeler yapıyor ve askeri okulda uymaları gereken kurallardan bahsediyordu. Çocuklardan biri askeri okula gitmek istemiyordu. Bu sebeple M.Ç'nin, birkaç kez bu çocuğun ailesiyle görüşmeye gittiğini hatırlıyorum. Bu görüşmelerde ikna çalışmaları yaparak ailesini askeri okula gitme yönünde ikna ettiler. Bu nedenle öğrencinin, ailesinin baskısıyla askeri okula gittiğini biliyorum."
Operasyonlarda gözaltına alınan ‘mahrem abiler’, itiraflarında örgütün öğrencileri askeri okul sınavlarına girmeleri için ailelere ikna turuna çıktıklarını anlattı.

Konya’da, Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile mücadele kapsamında çalışmalar aralıksız sürüyor…

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde, bu yıl gözaltına alınıp İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde ifade veren ve örgüt içinde sözde ‘bölge talebe mesul’ olan A.A, Manisa'da üniversite okuduğu dönemde örgüte ait evlere gelen ortaokul çocuklarıyla ilgilendiğini beyan etti.

Bazı öğrencilerin kendisine gerçek isimlerini söylemediğini belirten A.A, ilgilendiği iki öğrenciyle ilgili bilgi verdi.

ASKERİ OKUL SINAVLARINA GİRMELERİ İÇİN TEŞVİK

“Bu kişilerin kod isimlerini 'Ali' ve 'Ömer' olarak hatırlıyorum. İki öğrenci de liselere geçiş sınavına hazırlanıyordu.” ifadelerini kullanan itirafçı A.A, bu süreçte evde bulunan bölge ortaokul mesulü M.K'nin, çocukları askeri okul sınavlarına girmeleri yönünde teşvik ettiğini anlattı.

AİLELERİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ

A.A., sadakatli öğrencilerin askeri okul tercih etmemesi durumunda aileleriyle görüşmeler yaptıklarını ve evlerini ziyaret ettiklerine dikkati çekti.

“ÇOCUKLAR ASKER OLMAK İSTEMEDİ”

A.A, "Bu iki çocuğun da askeri okul istemediklerini söylediklerini hatırlıyorum. M.K'nin, bu öğrencilerin aileleriyle konuşarak askeri okul sınavlarına girmeleri için ikna çalışmaları yaptığını ancak bir sonuç alamadığını hatırlıyorum. Askeri okula girmeleri için çok uğraştı ancak çocuklar asker olmak istemedi." beyanında bulundu.

"ÖĞRENCİNİN AİLE BASKISIYLA ASKERİ OKULA GİTTİĞİNİ BİLİYORUM"

Yine bu yıl gözaltına alınıp etkin pişmanlık yasasından faydalanarak itirafçı olan ve örgütün sözde ‘bölge talebe mesulü’ olan A.H. de 2010 yılında Konya'da üniversite okuduğu dönemde evde kalan iki lise öğrencisinin askeri okul sınavını kazandığını ifade etti.

“AİLESİNİ ASKERİ OKULA GİTME YÖNÜNDE İKNA ETTİLER”

Bu öğrencilerin yapı içinde doktor olarak görev yapan 'Metin' kod adlı M.Ç. ile görüşmeye geldiklerini belirten A.H, ifadesinde şunları kaydetti:

"Anladığım kadarıyla M.Ç., çocuklarla askeri okul süreciyle ilgili görüşmeler yapıyor ve askeri okulda uymaları gereken kurallardan bahsediyordu. Çocuklardan biri askeri okula gitmek istemiyordu. Bu sebeple M.Ç'nin, birkaç kez bu çocuğun ailesiyle görüşmeye gittiğini hatırlıyorum. Bu görüşmelerde ikna çalışmaları yaparak ailesini askeri okula gitme yönünde ikna ettiler. Bu nedenle öğrencinin, ailesinin baskısıyla askeri okula gittiğini biliyorum."

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.