Gündem Haber Girişi: 04.12.2021 - 13:44, Güncelleme: 04.12.2021 - 13:44

Diyarbakır'daki 2 cinayet olayında 7 tutuklama

 

Diyarbakır'daki 2 cinayet olayında 7 tutuklama

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde cesedi bulunan 29 yaşındaki M.B.K.'nin olayına ilişkin yapılan çalışmalar neticesinde şüphelilerden birinin olaydan 10 gün sonra öldürüldüğü tespit edilirken gözaltına alınan 7 şüpheli tutuklandı.
Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, Bismil İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanı Tatlıçayır mahallesi Demirhan mezrasında 5 Kasım günü kimliği ve eşkâli belirsiz erkek cesedinin arazide bulunduğu ihbarının alınması üzerine meydana gelen olaya müdahale edildiği belirtildi.   Açıklamada, "Olay ile ilgili olarak Bismil Olay Yeri İnceleme Timi ve Jandarma Suç Araştırma Timi tarafından yapılan incelemenin ardından kimliği meçhul cesedin Kayapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde 24 Ekim'de kaybolan 29 yaşındaki M.B.K. isimli erkek şahsa ait olabileceğinin değerlendirilmesi üzerine maktul kardeşi G.K.'ye teşhis ettirilmiş ve kayıp şahsın saç ve sakallarının kardeşine benzediğini beyan edilmiştir." denildi.   Diyarbakır Adli Tıp Kurumunda yapılan DNA incelemesi sonrası kimliği meçhul cesedin M.B.K. isimli şahsa ait olduğunun belirtildiği açıklamada, yapılan çalışmalar neticesinde bulunut cesetle alakalı olarak 14 şüpheli tespit edildiği aktarıldı.   Şüphelilerden 7'sinin tutuklandığı, 1 şüphelinin 25 Ekim'de yurtdışına çıkmış, 1 şüpheli 15 Kasım'da ateşli silahla vurularak öldürüldüğü ve bir şüphelinin de halen kayıp şahıs olarak arandığı ifade edildi.
Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde cesedi bulunan 29 yaşındaki M.B.K.'nin olayına ilişkin yapılan çalışmalar neticesinde şüphelilerden birinin olaydan 10 gün sonra öldürüldüğü tespit edilirken gözaltına alınan 7 şüpheli tutuklandı.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, Bismil İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanı Tatlıçayır mahallesi Demirhan mezrasında 5 Kasım günü kimliği ve eşkâli belirsiz erkek cesedinin arazide bulunduğu ihbarının alınması üzerine meydana gelen olaya müdahale edildiği belirtildi.

 

Açıklamada, "Olay ile ilgili olarak Bismil Olay Yeri İnceleme Timi ve Jandarma Suç Araştırma Timi tarafından yapılan incelemenin ardından kimliği meçhul cesedin Kayapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde 24 Ekim'de kaybolan 29 yaşındaki M.B.K. isimli erkek şahsa ait olabileceğinin değerlendirilmesi üzerine maktul kardeşi G.K.'ye teşhis ettirilmiş ve kayıp şahsın saç ve sakallarının kardeşine benzediğini beyan edilmiştir." denildi.

 

Diyarbakır Adli Tıp Kurumunda yapılan DNA incelemesi sonrası kimliği meçhul cesedin M.B.K. isimli şahsa ait olduğunun belirtildiği açıklamada, yapılan çalışmalar neticesinde bulunut cesetle alakalı olarak 14 şüpheli tespit edildiği aktarıldı.

 

Şüphelilerden 7'sinin tutuklandığı, 1 şüphelinin 25 Ekim'de yurtdışına çıkmış, 1 şüpheli 15 Kasım'da ateşli silahla vurularak öldürüldüğü ve bir şüphelinin de halen kayıp şahıs olarak arandığı ifade edildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.