Gündem Haber Girişi: 06.12.2021 - 17:00, Güncelleme: 06.12.2021 - 17:00

Denizlerde 2 gün sürecek kuvvetli fırtına uyarısı

 

Denizlerde 2 gün sürecek kuvvetli fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ege, Batı ve Orta Akdeniz'de kuvvetli fırtına beklendiğini belirtti.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi:   Rüzgarın; bugün Kuzey Ege’den başlayarak, zamanla Ege Denizi genelinde güney ve güneybatı, zamanla güney ve güneydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde 50-75 kilometre saat fırtına; yarın Güney Ege’de yer yer 7 ila 9 kuvvetinde 60-90 kilometre saat kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.   Kuvvetli fırtınanın Ege Denizinde yarın akşam saatlerinde etkisini azaltması bekleniyor.   Kuvvetli fırtınanın meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı başta denizciler ve balıkçılar olmak üzere, ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği ifade edildi.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ege, Batı ve Orta Akdeniz'de kuvvetli fırtına beklendiğini belirtti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi:

 

Rüzgarın; bugün Kuzey Ege’den başlayarak, zamanla Ege Denizi genelinde güney ve güneybatı, zamanla güney ve güneydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde 50-75 kilometre saat fırtına; yarın Güney Ege’de yer yer 7 ila 9 kuvvetinde 60-90 kilometre saat kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

 

Kuvvetli fırtınanın Ege Denizinde yarın akşam saatlerinde etkisini azaltması bekleniyor.

 

Kuvvetli fırtınanın meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı başta denizciler ve balıkçılar olmak üzere, ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği ifade edildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.