Gündem Haber Girişi: 04.01.2022 - 15:03, Güncelleme: 04.01.2022 - 15:03

Cumhuriyet’ten bir ayrılık haberi daha geldi! ‘Son yazımdı…’

 

Cumhuriyet’ten bir ayrılık haberi daha geldi! ‘Son yazımdı…’

Cumhuriyet gazetesinde başlayan krizin ardından gelen ayrılık haberlerine bir yenisi daha eklendi.
Cumhuriyet’te, 8 sendikalı çalışanın işten çıkarılması ile birlikte başlayan krizin ardından sular durulmamış ve istifa kararları art arda gelmişti. Söz konusu ayrılık kararlarına bugün bir yenisi daha eklendi. Ekonomi gazeteciliğinin önemli isimlerinden Erdal Sağlam, Şubat 2020’de dahil olduğu Cumhuriyet’e veda etti. “Bugünkü yazı Cumhuriyet'teki son yazımdı” diyen Sağlam, devamında şu ifadeleri kullandı: “Aykut başta olmak üzere giden arkadaşların geri dönmesini umuyordum ama olmadı.. Tüm Cumhuriyet gazetesi çalışanlarına ve okurlarına gösterdikleri yakınlık için çok teşekkür ediyorum.” ERDAL SAĞLAM KİMDİR? 1957 yılında Ankara'da doğmuştur. Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi (TODAİE) Sevk ve İdare Yüksek Okulu mezunudur. Meslek hayatına 1984 yılında Dünya Gazetesi İstanbul Merkezi’nde başladı. 1 yıl sonra Dünya Gazetesi Ankara Bürosu muhabirliğine geçti.Sırasıyla Dünya Gazetesi Ankara Haber müdürlüğü, Hürriyet Gazetesi Ankara Ekonomi Muhabirliği, Hürriyet Gazetesi yazarlığı yaptı. Yeni Yüzyıl Gazetesinde kısa süre Temsilci Yardımcılığından sonra Star Gazetesi kurulunca Ankara Temsilcisi oldu.Daha sonra Hürriyet Gazetesi Yazarlığı’na geri dönerken aynı zamanda CNN Türk’te ekonomi programları ve yorumları yaptı. 2004 yılında transfer oludğu Hürriyet gazetesi'nden Temmuz 2019'da ayrılan Sağlam İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nin “En iyi ekonomi muhabiri” ödülü sahibidir. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “ekonomi gazeteciliği “ ve “uzman gazetecilik” dersleri verdi. Evli ve 1 çocuk babasıdır.
Cumhuriyet gazetesinde başlayan krizin ardından gelen ayrılık haberlerine bir yenisi daha eklendi.

Cumhuriyet’te, 8 sendikalı çalışanın işten çıkarılması ile birlikte başlayan krizin ardından sular durulmamış ve istifa kararları art arda gelmişti. Söz konusu ayrılık kararlarına bugün bir yenisi daha eklendi.

Ekonomi gazeteciliğinin önemli isimlerinden Erdal Sağlam, Şubat 2020’de dahil olduğu Cumhuriyet’e veda etti.

“Bugünkü yazı Cumhuriyet'teki son yazımdı” diyen Sağlam, devamında şu ifadeleri kullandı: “Aykut başta olmak üzere giden arkadaşların geri dönmesini umuyordum ama olmadı.. Tüm Cumhuriyet gazetesi çalışanlarına ve okurlarına gösterdikleri yakınlık için çok teşekkür ediyorum.”

ERDAL SAĞLAM KİMDİR?

1957 yılında Ankara'da doğmuştur.

Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi (TODAİE) Sevk ve İdare Yüksek Okulu mezunudur.

Meslek hayatına 1984 yılında Dünya Gazetesi İstanbul Merkezi’nde başladı. 1 yıl sonra Dünya Gazetesi Ankara Bürosu muhabirliğine geçti.Sırasıyla Dünya Gazetesi Ankara Haber müdürlüğü, Hürriyet Gazetesi Ankara Ekonomi Muhabirliği, Hürriyet Gazetesi yazarlığı yaptı.

Yeni Yüzyıl Gazetesinde kısa süre Temsilci Yardımcılığından sonra Star Gazetesi kurulunca Ankara Temsilcisi oldu.Daha sonra Hürriyet Gazetesi Yazarlığı’na geri dönerken aynı zamanda CNN Türk’te ekonomi programları ve yorumları yaptı.

2004 yılında transfer oludğu Hürriyet gazetesi'nden Temmuz 2019'da ayrılan Sağlam İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nin “En iyi ekonomi muhabiri” ödülü sahibidir.

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “ekonomi gazeteciliği “ ve “uzman gazetecilik” dersleri verdi. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.