Gündem Haber Girişi: 01.09.2021 - 18:48, Güncelleme: 01.09.2021 - 18:48

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargıtay Yeni Hizmet Binası ve 2021-2022 Adli Yıl Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Yeni Hizmet Binası ve 2021-2022 Adli Yıl Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle; "Onursal Başkan İsmail Rüştü Bey buraya başlayacağı zaman konuyu benimle müzakere ettiğinde, artık buralardan gerçekten adalet camiasının buralarda kurtulması gerektiğine inandığımız için bu adımı atmamız gerekir dedik. Sadece Yargıtay değil Danıştay ve Anayasa Mahkemesini de bitirdik. Bunlarla ülke dünyaya bir mesaj veriyor. O bakımdan bunlar çok önemli. Aramızda olan misafirlerimiz de bunun gerekliliğini kendilerinden dinleyeceğiz. Türkiye bu eserleri ile dünyaya bir mesaj verecek. Ankarada 6 ayrı binaya bölünmüş Yargıtay'ı bir araya topladık, vakit ve kalite kaybının önüne geçtik. Ülkemize, milletimize, yargı camiasına hayırlı olmasını diliyorum."   "Yıl bitmeden yeni adliye binamızın temeli atılacak. Mevcutun dört katı büyüklüğünde olacak ve Ankaranın ihtiyaçlarını uzun bir süre karşılayacak. Değerli dostlar elbette sadece binalarla, güçlü teknolojik alt yapılarla adalet sağlanamaz, sadece adalet sürecinin hızlanmasına yardımcı olur. Devletin dini adalettir. Eğer bir devlette adalet yoksa onun hangi sistemle idare edildiğinin bir önemi kalmaz. Orada sadece zulüm hüküm sürer. Ecdadımız yüreğinin gücü ile ele geçirdiği coğrafyaları huzurla, güvenle yönetmeyi başarmıştır. Gelecek nesillere bırakacağımız en yüksek anlayış bu olacaktır. Herhangi bir haksızlığa dur diyecek, hakkı tesis edecek olan yine adalettir. Adalet dağıtanların sorumluluğu büyüktür. " "Asıl görevlerini bir kenara bırakıp vesayet güçlerine, cuntacılara selam duranların elinde yargının nasıl bir zulüm makinesine dönüşebileceğini gördük." "15 Temmuz demokrasi tarihimizde ve yargı kültüründe bir dönüm noktasıdır. Adliye koridorlarında hemen o gece başlatılan soruşturmalarla perçinlendi. Cumhuriyet tarihimizde ilk defa bir darbe girişimi karşısında dimdik durmuşlardır. Bu kutlu mücadelede emek veren herkese teşekkür ediyorum."
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargıtay Yeni Hizmet Binası ve 2021-2022 Adli Yıl Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Yeni Hizmet Binası ve 2021-2022 Adli Yıl Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

"Onursal Başkan İsmail Rüştü Bey buraya başlayacağı zaman konuyu benimle müzakere ettiğinde, artık buralardan gerçekten adalet camiasının buralarda kurtulması gerektiğine inandığımız için bu adımı atmamız gerekir dedik. Sadece Yargıtay değil Danıştay ve Anayasa Mahkemesini de bitirdik. Bunlarla ülke dünyaya bir mesaj veriyor. O bakımdan bunlar çok önemli. Aramızda olan misafirlerimiz de bunun gerekliliğini kendilerinden dinleyeceğiz. Türkiye bu eserleri ile dünyaya bir mesaj verecek. Ankarada 6 ayrı binaya bölünmüş Yargıtay'ı bir araya topladık, vakit ve kalite kaybının önüne geçtik. Ülkemize, milletimize, yargı camiasına hayırlı olmasını diliyorum."

 

"Yıl bitmeden yeni adliye binamızın temeli atılacak. Mevcutun dört katı büyüklüğünde olacak ve Ankaranın ihtiyaçlarını uzun bir süre karşılayacak. Değerli dostlar elbette sadece binalarla, güçlü teknolojik alt yapılarla adalet sağlanamaz, sadece adalet sürecinin hızlanmasına yardımcı olur. Devletin dini adalettir. Eğer bir devlette adalet yoksa onun hangi sistemle idare edildiğinin bir önemi kalmaz. Orada sadece zulüm hüküm sürer. Ecdadımız yüreğinin gücü ile ele geçirdiği coğrafyaları huzurla, güvenle yönetmeyi başarmıştır. Gelecek nesillere bırakacağımız en yüksek anlayış bu olacaktır. Herhangi bir haksızlığa dur diyecek, hakkı tesis edecek olan yine adalettir. Adalet dağıtanların sorumluluğu büyüktür. "

"Asıl görevlerini bir kenara bırakıp vesayet güçlerine, cuntacılara selam duranların elinde yargının nasıl bir zulüm makinesine dönüşebileceğini gördük."

"15 Temmuz demokrasi tarihimizde ve yargı kültüründe bir dönüm noktasıdır. Adliye koridorlarında hemen o gece başlatılan soruşturmalarla perçinlendi. Cumhuriyet tarihimizde ilk defa bir darbe girişimi karşısında dimdik durmuşlardır. Bu kutlu mücadelede emek veren herkese teşekkür ediyorum."

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)
Yorum özelliği kapalıdır.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.