Gündem Haber Girişi: 02.08.2021 - 12:00, Güncelleme: 02.08.2021 - 13:09

Birçok ilimizden gelen elektrik kesintisi haberleri vatandaşları tedirgin etti! Bakanlık'tan açıklama geldi

 

Birçok ilimizden gelen elektrik kesintisi haberleri vatandaşları tedirgin etti! Bakanlık'tan açıklama geldi

Türkiye genelinde birçok ilde elektrik kesintilerinin yaşandığına dair paylaşımlar sonrası "elektrikkesintisi" hashtag'i Twitter'da kısa sürede TT oldu.
Ülkenin dört bir yanındaki vatandaşlar, sosyal medya üzerinden yaşadıkları illerde elektrik kesintilerinin meydana geldiğine ilişkin paylaşımlarda bulunuyor. BİRÇOK İLDEN KESİNTİ MESAJI YAĞIYOR İstanbul, İzmir, Konya, Gaziantep, Kayseri ve Hatay'dan çok sayıda "elektrik kesintisi" haberi gelirken, illerdeki elektrik dağıtım şirketlerinin internet sitelerine ve çağrı merkezlerine ulaşımda sıkıntı yaşandığı öne sürülüyor. BAKANLIK'TAN AÇIKLAMA Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan konuya ilişkin açıklama geldi. Yapılan şu şekildeydi: "Son zamanlarda hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle elektrik talebinde aşırı bir artış meydana gelmiştir. Artan talep nedeniyle son birkaç haftada elektrik tüketiminde Cumhuriyet tarihinin rekor seviyelerine ulaşılmıştır. Ulusal elektrik altyapımız artan taleplerin karşılanması için maksimum seviyede üretime devam etmektedir. Ancak son zamanlarda hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle elektrik tedarikinde kısmi kesintiler yaşanmıştır. Kesintilerin yaşandığı bölgelere acil müdahale ekipleriyle ilk müdahaleler yapılmış olup, an itibariyle ülke genelinde kesintiler sonlandırılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."  "PLANLI OLMAYAN ÇOK SAYIDA KESİNTİ VAR" İDDİASI Yurt genelinde daha önce duyurusu yapılan planlı kesintilerin yanı sıra "planlı" olmayan da çok sayıda kesintinin yaşandığını ifade eden vatandaşlar sosyal medya üzerinden yaşanan sorunlara çözüm bulunması adına çağrılarda bulunuyor. DAĞITIM FİRMALARININ MESAJLARINI PAYLAŞTILAR Yapılan yorumlar sonrası "elektrikkesintisi" hashtag'i Twitter'da kısa sürede TT olurken, bazı kullanıcıların elektrik dağıtım firmalarının cep telefonlarına yolladıkları kesinti mesajlarını paylaştıkları da dikkatlerden kaçmadı. İşte o paylaşımlardan bazıları;
Türkiye genelinde birçok ilde elektrik kesintilerinin yaşandığına dair paylaşımlar sonrası "elektrikkesintisi" hashtag'i Twitter'da kısa sürede TT oldu.

Ülkenin dört bir yanındaki vatandaşlar, sosyal medya üzerinden yaşadıkları illerde elektrik kesintilerinin meydana geldiğine ilişkin paylaşımlarda bulunuyor.

BİRÇOK İLDEN KESİNTİ MESAJI YAĞIYOR

İstanbul, İzmir, Konya, Gaziantep, Kayseri ve Hatay'dan çok sayıda "elektrik kesintisi" haberi gelirken, illerdeki elektrik dağıtım şirketlerinin internet sitelerine ve çağrı merkezlerine ulaşımda sıkıntı yaşandığı öne sürülüyor.

BAKANLIK'TAN AÇIKLAMA

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan konuya ilişkin açıklama geldi. Yapılan şu şekildeydi: "Son zamanlarda hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle elektrik talebinde aşırı bir artış meydana gelmiştir. Artan talep nedeniyle son birkaç haftada elektrik tüketiminde Cumhuriyet tarihinin rekor seviyelerine ulaşılmıştır. Ulusal elektrik altyapımız artan taleplerin karşılanması için maksimum seviyede üretime devam etmektedir. Ancak son zamanlarda hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle elektrik tedarikinde kısmi kesintiler yaşanmıştır. Kesintilerin yaşandığı bölgelere acil müdahale ekipleriyle ilk müdahaleler yapılmış olup, an itibariyle ülke genelinde kesintiler sonlandırılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." 

"PLANLI OLMAYAN ÇOK SAYIDA KESİNTİ VAR" İDDİASI

Yurt genelinde daha önce duyurusu yapılan plankesintilerin yanı sıra "planlı" olmayan da çok sayıda kesintinin yaşandığını ifade eden vatandaşlar sosyal medya üzerinden yaşanan sorunlara çözüm bulunması adına çağrılarda bulunuyor.

DAĞITIM FİRMALARININ MESAJLARINI PAYLAŞTILAR

Yapılan yorumlar sonrası "elektrikkesintisi" hashtag'i Twitter'da kısa sürede TT olurken, bazı kullanıcıların elektrik dağıtım firmalarının cep telefonlarına yolladıkları kesinti mesajlarını paylaştıkları da dikkatlerden kaçmadı.

İşte o paylaşımlardan bazıları;

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)
Yorum özelliği kapalıdır.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.