Dünya Haber Girişi: 25.08.2021 - 16:37, Güncelleme: 25.08.2021 - 16:37

Bir gecede tam 40 deprem

 

Bir gecede tam 40 deprem

Bilim insanları, Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda irili ufaklı toplam 140 deprem meydana geldiğini tespit etti. Gece başlayan çok sayıda depremin sabaha kadar devam ettiği belirtildi.
Hawaii Volkan Gözlemevi'nden yapılan açıklamada, gece başlayan çok sayıda depremin, sabaha kadar devam ettiği ancak depremlerin herhangi bir patlamaya neden olmadığı bilgisi paylaşıldı. Yanardağda, en büyüğü 3,3 şiddetinde olmak üzere 140 depremin kaydedildiği, depremlerin çoğunun 1'den daha az şiddette gerçekleştiği aktarıldı. Yoğun depremler sırasında yanardağın yüzeyinde değişiklikler tespit eden bilim insanları, değişimin, magmanın yanardağın güney kısmında hareket ettiğini gösterebileceğini ifade etti. Gözlemevi, "izleme" olan uyarı seviyesini "uyarı" olarak değiştirdi. Dünyanın en aktif volkanlarından Kilauea'da 1983'ten bu yana patlamalar oluyor.
Bilim insanları, Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda irili ufaklı toplam 140 deprem meydana geldiğini tespit etti. Gece başlayan çok sayıda depremin sabaha kadar devam ettiği belirtildi.

hawaii" style="-webkit-tap-highlight-color: transparent; box-sizing: inherit; text-decoration-line: none; background-color: transparent; color: rgb(152, 23, 28); transition: all 0.13s ease 0s;" target="_blank" title="Hawaii">Hawaii Volkan Gözlemevi'nden yapılan açıklamada, gece başlayan çok sayıda deprem" style="-webkit-tap-highlight-color: transparent; box-sizing: inherit; text-decoration-line: none; background-color: transparent; color: rgb(152, 23, 28); transition: all 0.13s ease 0s;" target="_blank" title="deprem">depremin, sabaha kadar devam ettiği ancak depremlerin herhangi bir patlamaya neden olmadığı bilgisi paylaşıldı.

Yanardağda, en büyüğü 3,3 şiddetinde olmak üzere 140 depremin kaydedildiği, depremlerin çoğunun 1'den daha az şiddette gerçekleştiği aktarıldı.

Yoğun depremler sırasında yanardağın yüzeyinde değişiklikler tespit eden bilim insanları, değişimin, magmanın yanardağın güney kısmında hareket ettiğini gösterebileceğini ifade etti.

Gözlemevi, "izleme" olan uyarı seviyesini "uyarı" olarak değiştirdi.

Dünyanın en aktif volkanlarından Kilauea'da 1983'ten bu yana patlamalar oluyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)
Yorum özelliği kapalıdır.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.