Sağlık Haber Girişi: 12.01.2022 - 17:37, Güncelleme: 12.01.2022 - 17:37

Bilim insanlarından yeni Omicron uyarısı: Şaşırtıcı yeni belirtisi ortaya çıktı

 

Bilim insanlarından yeni Omicron uyarısı: Şaşırtıcı yeni belirtisi ortaya çıktı

Koronavirüs salgınında baskın varyant haline gelen Omicron'un yeni bir belirtisine karşı uzmanlar uyarıyor.
Koronavirüsün en çok mutasyona uğrayan varyantı olan ve bu sebeple bilim insanlarını ve hükümetleri endişelendiren Omicron varyantıyla ilgili dikkat çekici bir açıklama ABD’den geldi. ABD Hastalık Kontrol Merkezi (CDC), koronavirüsün birçok semptomu olduğunu hatırlatırken, Omicron varyantının ise daha önceki dalgalarda görülmeyen belirtileri olduğunu duyurdu. İngiliz basınında yer alan haberlerde CDC ve Johns Hopkins Tıp Fakültesi’nde görevli uzmanlar hastaları inceledi ve virüs bulaştıktan çok kısa bir süre sonra ortaya çıkan yeni bir belirtiye dikkat çekti. Bilim insanları ve uzmanlar virüs bulaştıktan çok kısa bir süre sonra hastaların yüzde 20’sinde görülen belirtiye dikkat çekiyor: İshal şikayeti. Bu belirtiye dikkat edilmesi gerektiğini belirten uzmanlar, şöyle açıklıyor... Omicron varyantının belirtilerinin önceki varyantlardan farklı olduğunu ve tespit edilmesinin zor olduğuna dikkat çekilirken uzmanlar bu belirtiye dikkat edilmesi gerektiğini altını çizdi. CDC, “Eğer tuvalete gittiğinizde ishal olduğunuzu görürseniz, bu Omicron varyantının bulaştığına dair bir işaret olabilir” açıklamasını yaptı. Konuya ilişkin farklı görüşler de aktarıldı. İşte o açıklamalar... ABD merkezli medya kuruluşu NBC Chicago ise, “Bağışıklık sistemiyle ilgili sorun yaşayanların ishal ya da benzeri gastrointestinal semptomlar yaşaması olası” yorumunu yaptı. Johns Hopkins Tıp Fakültesi’nden yetkililer de hastaların yaklaşık yüzde 20’sinde bu belirtinin görüldüğünü duyurdu.  
Koronavirüs salgınında baskın varyant haline gelen Omicron'un yeni bir belirtisine karşı uzmanlar uyarıyor.

Koronavirüsün en çok mutasyona uğrayan varyantı olan ve bu sebeple bilim insanlarını ve hükümetleri endişelendiren Omicron varyantıyla ilgili dikkat çekici bir açıklama ABD’den geldi. ABD Hastalık Kontrol Merkezi (CDC), koronavirüsün birçok semptomu olduğunu hatırlatırken, Omicron varyantının ise daha önceki dalgalarda görülmeyen belirtileri olduğunu duyurdu. İngiliz basınında yer alan haberlerde CDC ve Johns Hopkins Tıp Fakültesi’nde görevli uzmanlar hastaları inceledi ve virüs bulaştıktan çok kısa bir süre sonra ortaya çıkan yeni bir belirtiye dikkat çekti.

Bilim insanları ve uzmanlar virüs bulaştıktan çok kısa bir süre sonra hastaların yüzde 20’sinde görülen belirtiye dikkat çekiyor: İshal şikayeti.

Bu belirtiye dikkat edilmesi gerektiğini belirten uzmanlar, şöyle açıklıyor...

Omicron varyantının belirtilerinin önceki varyantlardan farklı olduğunu ve tespit edilmesinin zor olduğuna dikkat çekilirken uzmanlar bu belirtiye dikkat edilmesi gerektiğini altını çizdi.

CDC, “Eğer tuvalete gittiğinizde ishal olduğunuzu görürseniz, bu Omicron varyantının bulaştığına dair bir işaret olabilir” açıklamasını yaptı.

Konuya ilişkin farklı görüşler de aktarıldı. İşte o açıklamalar...

ABD merkezli medya kuruluşu NBC Chicago ise, “Bağışıklık sistemiyle ilgili sorun yaşayanların ishal ya da benzeri gastrointestinal semptomlar yaşaması olası” yorumunu yaptı.

Johns Hopkins Tıp Fakültesi’nden yetkililer de hastaların yaklaşık yüzde 20’sinde bu belirtinin görüldüğünü duyurdu.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.