Gündem (Ulakçı) - Ulakçı Haber | Haber Girişi: 02.07.2021 - 15:09, Güncelleme: 02.07.2021 - 15:09

BDDK'dan 21 faizsiz konut şirketine tasfiye

 

BDDK'dan 21 faizsiz konut şirketine tasfiye

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 21 faizsiz konut şirketinin tasfiyesine karar verdi.
BDDK, 21 faizsiz konut şirketinin tasfiyesine karar verdi. BDDK’nın konu ile ilgili kararı Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı ayrıca kurumun internet sitesinde de yer aldı. Açıklamada “Buna göre 6361 sayılı Finansal Kiralama, Faktoring, Finansman ve Tasarruf Finansman Şirketleri Kanunu (Kanun) hükümlerine intibak etmek üzere Kuruma başvuruda bulunan listedeki şirketler tarafından tevdi edilen bilgi ve belgeler, söz konusu şirketlere ilişkin Kurum denetim personeli tarafından yapılan incelemeler neticesinde düzenlenen Raporlarda yer alan tespitler ile ilgili mevzuat hükümlerinin birlikte değerlendirilmesi sonucunda intibak planı yeterli görülmeyen ekli listedeki şirketlerin Kanunun Geçici 7’nci maddesinin dördüncü fıkrası kapsamında tasfiyelerine, karar verildi” denildi. İntibak talepleri reddedilen ve tasfiyelerine karar verilen şirketlerin listesi şöyle: 1-İktisatevim Gayrimenkul AŞ 2-Vizyonevim Gayrimenkul Otomotiv İletişim Pazarlama San. Tic. AŞ 3-Doğruevim Gayrimenkul Organizasyon AŞ 4-Finansevim Gayrimenkul Otomotiv İletişim Organizasyon Paz. San. ve Tic. AŞ 5-Birikimevim Gayrimenkul Organizasyon AŞ 6-Finalevim Gayrimenkul Otomotiv Organizasyon AŞ 7-Yaşamevim Gayrimenkul AŞ 8-HH Aydın Yatırım Holding AŞ 9-İhtiyaçevim Gayrimenkul Oto. İlet. Org. Paz. San. ve Tic. AŞ 10-Varlıkevim Gayrimenkul AŞ 11-İstek Evim Gayrimenkul Oto. Paz. ve Tic. AŞ 12-İkizlerevim Yatırım Gayrimenkul AŞ 13-Destekevim Gayrimenkul İnşaat Taahhüt Otomotiv Organizasyon Sanayi Ticaret AŞ 14-Gerçekevim Gayrimenkul Oto. İlet. Org. Paz. San. ve Tic. AŞ 15-Değer Tasarruf Gayrimenkul AŞ 16-Önceevim Gayrimenkul Oto. Paz. San. Tic. AŞ 17-Morevim Tasarruf Gayrimenkul Oto. Ener. Org. Ve Paz. Tic. AŞ 18-Hedefevim Gayrimenkul Otomotiv ve Tic. AŞ 19-Gelecek Tasarruf Gayrimenkul Oto. Ve Org. AŞ 20-Birlikbirikim Gayrimenkul Org. İlet. Oto. Paz. San. Ve Tic. AŞ 21-Tasarruf Organizasyon ve Gayrimenkul Paz. AŞ
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 21 faizsiz konut şirketinin tasfiyesine karar verdi.

BDDK, 21 faizsiz konut şirketinin tasfiyesine karar verdi. BDDK’nın konu ile ilgili kararı Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı ayrıca kurumun internet sitesinde de yer aldı.

Açıklamada “Buna göre 6361 sayılı Finansal Kiralama, Faktoring, Finansman ve Tasarruf Finansman Şirketleri Kanunu (Kanun) hükümlerine intibak etmek üzere Kuruma başvuruda bulunan listedeki şirketler tarafından tevdi edilen bilgi ve belgeler, söz konusu şirketlere ilişkin Kurum denetim personeli tarafından yapılan incelemeler neticesinde düzenlenen Raporlarda yer alan tespitler ile ilgili mevzuat hükümlerinin birlikte değerlendirilmesi sonucunda intibak planı yeterli görülmeyen ekli listedeki şirketlerin Kanunun Geçici 7’nci maddesinin dördüncü fıkrası kapsamında tasfiyelerine, karar verildi” denildi.

İntibak talepleri reddedilen ve tasfiyelerine karar verilen şirketlerin listesi şöyle:

1-İktisatevim Gayrimenkul

2-Vizyonevim Gayrimenkul Otomotiv İletişim Pazarlama San. Tic. AŞ

3-Doğruevim Gayrimenkul Organizasyon AŞ

4-Finansevim Gayrimenkul Otomotiv İletişim Organizasyon Paz. San. ve Tic. AŞ

5-Birikimevim Gayrimenkul Organizasyon AŞ

6-Finalevim Gayrimenkul Otomotiv Organizasyon AŞ

7-Yaşamevim Gayrimenkul

8-HH Aydın Yatırım Holding AŞ

9-İhtiyaçevim Gayrimenkul Oto. İlet. Org. Paz. San. ve Tic. AŞ

10-Varlıkevim Gayrimenkul

11-İstek Evim Gayrimenkul Oto. Paz. ve Tic. AŞ

12-İkizlerevim Yatırım Gayrimenkul

13-Destekevim Gayrimenkul İnşaat Taahhüt Otomotiv Organizasyon Sanayi Ticaret AŞ

14-Gerçekevim Gayrimenkul Oto. İlet. Org. Paz. San. ve Tic. AŞ

15-Değer Tasarruf Gayrimenkul

16-Önceevim Gayrimenkul Oto. Paz. San. Tic. AŞ

17-Morevim Tasarruf Gayrimenkul Oto. Ener. Org. Ve Paz. Tic. AŞ

18-Hedefevim Gayrimenkul Otomotiv ve Tic. AŞ

19-Gelecek Tasarruf Gayrimenkul Oto. Ve Org. AŞ

20-Birlikbirikim Gayrimenkul Org. İlet. Oto. Paz. San. Ve Tic. AŞ

21-Tasarruf Organizasyon ve Gayrimenkul Paz. AŞ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)
Yorum özelliği kapalıdır.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.